Naršymo kelias

Bendras skurdo ir aplinkosaugos klausimų sprendimas - 17/07/2013

Sausa, suskeldėjusi žemė © ES

Sprendžiant skurdo ir aplinkos problemas pagal naują ES metodą būtų sutelktos lėšos ir gerinamas politikos koordinavimas.

Dėl aplinkos problemų dažnai labiausiai nukenčia skurdžiausios pasaulio šalys ir didžiausias pavojus dėl klimato kaitos kyla joms.

Šių problemų priežastys dažnai tarpusavyje susijusios, taigi sumažinus vieną iš jų dažnai sumažės ir kitos. Pavyzdžiui, miškų ir biologinės įvairovės išsaugojimas ne tik padeda kovoti su klimato kaita, bet ir gali užtikrinti aprūpinimą maistu, o tai itin svarbu norint panaikinti skurdą.

Europos Komisijos pasiūlyme aprašytas naujas skurdo mažinimo ir darnaus vystymosi skatinimo ES metodas Englishfrançais , pagal kurį atsižvelgiama į abi problemas kartu.

Dabar tinkamas laikas parengti abiejų uždavinių sprendimo strategiją. Tūkstantmečio vystymosi tikslų Englishespañolfrançais (tarp kurių — tikslas panaikinti skurdą) numatoma pasiekti 2015 m., taip pat vyksta tarptautinės diskusijos dėl tolesnių priemonių, susijusių su 2012 m. JT konferencija darnaus vystymosi klausimais.

Naujasis metodas grindžiamas šiais principais:

  • vien lėšų nepakanka, finansavimas turėtų būti suderintas su politika, kuria, pvz., pašalinamos kliūtys;
  • reikėtų apsvarstyti visų formų finansavimą — viešojo ir privačiojo sektoriaus, vidaus ir tarptautinį;
  • paramą gaunančios šalys nusprendžia, kaip nustatyti išteklių paskirstymo prioritetus siekiant įvairių politikos tikslų;
  • nauja sinergija turėtų reikšti tai, kad kiekvienas euras, išleistas vienoje politikos srityje teigiamai veikia kitas;
  • besiformuojančios rinkos ekonomikos šalys, t. y. tos šalys, kurios buvo laikomos neturtingomis, bet kurių ekonomika dabar auga, ir didesnes nei vidutines pajamas gaunančios šalys taip pat turėtų padėti remti tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos.

Pasiūlymus aptars Europos Parlamento nariai ir valstybių narių ministrai. Metodas būtų taikomas nuo 2016 m.

Daugiau apie ES vystymosi srities veiklą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos