Navigācijas ceļš

G8 valstu līderi centīsies uzlabot tirdzniecību - 17/06/2013

G8 samita logotips ar tekstu angļu valodā “G8 Lough Erne 2013” © Lielbritānijas valdība

G8 valstu līderi, tiekoties 17. un 18. jūnijā, pievēršas jautājumiem par tirdzniecību un ekonomiku, nodokļu lietām un korupciju uzņēmējdarbībā.

Pirms G8 valstu sanāksmes pie Louerērna ezera Ziemeļīrijā Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu izklāstīja ES nostāju DeutschEnglishfrançaisportuguês jautājumā par starptautiskās tirdzniecības un ekonomikas izaugsmes stimulēšanu, kā arī par cīņu pret nodokļu nemaksāšanu un korupciju uzņēmējdarbībā.

Plašāka tirdzniecība uz taisnīguma pamatiem

ES tirdzniecības politika English atbalsta starptautisko tirdzniecību bez šķēršļiem, jo tā ir ilgtspējīgas izaugsmes, darbvietu vairošanas un attīstības dzinējspēks.

ES divpusējie brīvās tirdzniecības nolīgumi ir solis ceļā uz plašāku daudzpusēju globālo tirdzniecību, sacīja Barrozu. Pabeidzot visas pašlaik ritošās sarunas par brīvo tirdzniecību, ES iekšzemes kopprodukts palielinātos par 2,2 %, radot 2,2 miljonus jaunu darbvietu.

ES atbalsta ieceri noslēgt starptautisku nolīgumu DeutschEnglishfrançais , kas, vienkāršojot tirdzniecības noteikumus, piemēram, importa un eksporta procedūras, palīdzētu jaunattīstības valstīm izvērst tirdzniecību.

Cīņa pret nodokļu nemaksāšanu

Komisijas priekšsēdētājs Barrozu izteicās, ka starptautiskā mērogā jādara vairāk, lai neļautu nodokļu nemaksātājiem izmantot “caurumus” likumdošanā, kuru dēļ ES valstis ik gadu zaudē 1 triljonu eiro — naudu, ko varētu ieguldīt izglītībā, prasmju pilnveidošanā, veselības aprūpē un infrastruktūrā.

Viņš aicināja G8 līderus pievērsties jauna starptautiskā standarta sagatavošanai, kas regulētu privātas finanšu informācijas apmaiņu starp valstīm. ES noteikumi English varētu noderēt par atskaites punktu šādas vienošanās izstrādē.

Pasākumi pret korupciju

Barrozu aicināja, lai lielāks valstu pulks iesaistītos cīņā pret nelegāliem maksājumiem, ko dažkārt saņem valdības.

ES iestājas par lielāku caurskatāmību attiecībā uz maksājumiem, ko valdības saņem, piemēram, ieguves rūpniecībā (naftas, gāzes, derīgo izrakteņu ieguvē un mežizstrādē). ES pati ir ieviesusi stingrākus pārredzamības DeutschEnglishfrançais un grāmatvedības DeutschEnglishfrançais noteikumus, lai nodrošinātu šādu maksājumu deklarēšanu kā līdzekli korupcijas novēršanai.

Ārpolitika

Citi darba kārtībā esošie jautājumi ir drošība pasaulē, klimata pārmaiņas un Sīrijas krīze.

G8 ir astoņu ekonomiski visattīstītāko pasaules valstu neformāla grupa, kas tiekas reizi gadā, lai apspriestos par svarīgiem jautājumiem pasaulē. Tajā ietilpst gan ES, gan atsevišķas ES dalībvalstis — Francija, Itālija, Vācija un Lielbritānija.

Visas G8 valstis ietilpst arī G20 grupā, kuras nākamā sanāksme notiks Sanktpēterburgā (Krievija) 2013. gada 5.–6. septembrī.

Lasiet vairāk par ES G8 un G20 grupā DeutschEnglishfrançaisportuguês

G8 samits 2013. gadā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites