Naršymo kelias

Didžiojo aštuoneto vadovai siekia geresnių prekybos sąlygų - 17/06/2013

G8 susitikimo logotipas „G8 Lough Erne 2013“ © Jungtinės Karalystės vyriausybė

Didžiojo aštuoneto vadovai metiniame susitikime birželio 17–18 d. daugiausia dėmesio skiria prekybai ir ekonomikai, mokesčiams ir korupcijai.

Artėjant Didžiojo aštuoneto susitikimui Lough Erne (Šiaurės Airija) Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso išdėstė ES pozicijas DeutschEnglishfrançaisportuguês dėl tarptautinės prekybos ir ekonomikos skatinimo, kovos su mokesčių slėpimu ir korupcijos mažinimo.

Intensyvesnė ir sąžininga prekyba

ES prekybos politika English remiama nevaržoma tarptautinė prekyba, kaip gyvybiškai svarbus tvaraus ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo ir plėtros veiksnys.

Anot Pirmininko J. M. Barroso, ES dvišaliais prekybos susitarimais praskinamas kelias į platesnę daugiašalę prekybą pasaulyje. Pabaigus visas vykstančias laisvosios prekybos derybas ES BVP padidėtų 2,2 % ir būtų sukurta apie 2,2 mln. naujų darbo vietų.

ES taip pat remia siūlomą tarptautinį susitarimą DeutschEnglishfrançais padėti besivystančioms šalims paskatinti prekybą supaprastinant prekybos taisykles, įskaitant importo ir eksporto procedūras.

Kova su mokesčių slėpimu

Pirmininkas J. M. Barroso teigė, kad tarptautiniu mastu reikia nuveikti daugiau, kad būtų užpildytos spragos, atsiradusios dėl vengiančių mokėti mokesčius asmenų, dėl kurių ES šalys kasmet netenka 1 trilijono eurų. Tai lėšos, kurios turėtų būti leidžiamos švietimui, įgūdžiams, sveikatos priežiūrai ir investicijoms į infrastruktūrą.

Jis paragino Didžiojo aštuoneto vadovus daugiausia dėmesio skirti naujam tarptautiniam šalių dalijimosi asmens finansine informacija standartui. Tokio susitarimo lyginamuoju standartu galėtų būti ES taisyklės English .

Kovos su korupcija priemonės

Pirmininkas J. M. Barroso paragino daugiau šalių prisidėti prie pasaulinės kovos su neteisėtais mokėjimais vyriausybėms.

ES skatina, kad, pavyzdžiui, gavybos pramonės (naftos, dujų, kasybos ir miškininkystės) sektoriaus mokėjimai priimančiųjų šalių vyriausybėms būtų atliekami skaidriau. ES pati sugriežtino skaidrumo DeutschEnglishfrançais ir atskaitomybės DeutschEnglishfrançais taisykles siekdama užtikrinti, kad tokie mokėjimai būtų deklaruojami ir taip prižiūrima, kad nebūtų korupcijos.

Užsienio politika

Tarp kitų numatomų aptarti temų: pasaulinis saugumas, klimato kaita ir krizė Sirijoje.

Didysis aštuonetas (G8) yra neoficiali ekonomiškai išsivysčiusių šalių grupė, susitinkanti kartą per metus aptarti visiems aktualius pasaulinės svarbos klausimus. Dalyvauja ir ES, ir kelios atskiros ES šalys: Prancūzija, Italija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė.

Visos G8 šalys taip pat yra ir G20 narės. Kitas Didžiojo dvidešimtuko (G20) aukščiausiojo lygio susitikimas įvyks Sankt Peterburge (Rusija) 2013 m. rugsėjo 5–6 d.

Daugiau apie ES ir G8 bei G20 DeutschEnglishfrançaisportuguês

2013 m. G8 susitikimas English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos