Navigācijas ceļš

Komisija sāk apspriešanu, lai saņemtu komentārus par to, kā nepieļaut meiteņu un sieviešu dzimumorgānu piespiedu izgriešanu.

Meiteņu ārējo dzimumorgānu daļēju vai pilnīgu izgriešanu veic vienīgi ar kultūru saistītas, reliģiskas un sociālas pārliecības dēļ. Šī prakse nav saistīta ne ar kādiem medicīniskiem apsvērumiem.

Aplēsts, ka šādi sakropļotas ir simtiem tūkstošu Eiropā dzīvojošu sieviešu. Viņas pieder pie tiem 100 līdz 140 miljoniem sieviešu visā pasaulē, kuras tikušas pakļautas šādai praksei, tostarp 90 miljoni šādu sieviešu ir Āfrikā. Šis tradīcijas sekas upuriem ir smagas kā psihiski, tā fizioloģiski.

No šādas vardarbības cietīs daudzas citas meitenes un sievietes, ja vien visu valstu valdības, arī aiz Eiropas Savienības robežām, nepastiprinās preventīvos pasākumus.

Kaut arī lielākajā daļā valstu dzimumorgānu kropļošana ir nelikumīga, to joprojām piekopj. Tiesas procesi tiek ierosināti ļoti reti, tāpēc ka šādas lietas atklāt nav viegli, pierādījumus savākt ir grūti un cilvēki daudzu iemeslu dēļ atturas ziņot par šo noziegumu.

Ir vajadzīga palīdzība

Varat palīdzēt rast risinājumu, kā izbeigt šo praksi Eiropā, sniedzot atbildes uz dažiem jautājumiem apspriešanas aptaujā internetā DeutschEnglishfrançais .

Nesenā ziņojumā English norādīts, ka upuri vai potenciālie upuri ir 13 šādās ES valstīs: Apvienotajā Karalistē, Austrijā, Beļģijā, Dānijā, Francijā, Itālijā, Īrijā, Nīderlandē, Portugālē, Spānijā, Somijā, Vācijā un Zviedrijā. Ziņojumā detalizēti aprakstīti ES valstu valdību veiktie šīs prakses apkarošanas pasākumi.

Lai atzīmētu Starptautisko sieviešu dienu Englishespañolfrançais 8. martā, Komisija ES programmām, kuru mērķis ir nepieļaut vardarbību pret sievietēm, atvēl papildu 3,7 miljonus eiro. Vēl 11,4 miljoni tiek piešķirti pilsoniskās sabiedrības un cita veida organizācijām, kuras strādā ar upuriem.

ES nākusi klajā arī ar citām iniciatīvām, lai izbeigtu sieviešu dzimumorgānu kropļošanu English (un vispār jebkāda veida vardarbību pret sievietēm) ES un aiz tās robežām, tostarp minams atbalsts upuriem un potenciālajiem upuriem valstīs, kur šāda vardarbība pastāv.

ES rīcību šī jautājuma sakarībā sekmē pētījumi, kurus veic Eiropas Dzimumu vienlīdzības institūts Englishlietuvių kalba . Pateicoties šiem pētījumiem, resursi var nonākt tur, kur tie ir visvairāk vajadzīgi.

Vēl par vardarbību pret sievietēm DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites