Naršymo kelias

Užkirsti kelią moterų lytinių organų žalojimui - 08/03/2013

Komisija pradeda konsultacijas, kad išgirstų nuomonių apie tai, kaip užkirsti kelią priverstiniam mergaičių ir moterų apipjaustymui.

Dalinis arba visiškas mergaičių išorinių lytinių organų pašalinimas atliekamas tik dėl kultūrinių, religinių ir socialinių įsitikinimų, bet ne dėl sveikatos priežasčių.

Manoma, kad Europoje šiuo metu gyvena šimtai tūkstančių taip sužalotų moterų. Pasaulyje dėl šios praktikos nukentėjusių moterų yra apie 100–140 milijonų, 90 milijonų iš jų – Afrikoje. Apipjaustymo fizinės ir psichologinės pasekmės – sunkios.

Jei Europos ir viso pasaulio šalių vyriausybės nesiims prevencijos priemonių, bus sužalota dar daug mergaičių ir moterų.

Nors lytinių organų žalojimas yra neteisėtas daugumoje šalių, jis ir toliau atliekamas. Už jį labai retai baudžiama, nes apipjaustymo atvejus nėra paprasta nustatyti, sunku surinkti įrodymus, o žmonės dėl įvairių priežasčių vengia pranešti apie tokius nusikaltimus.

Reikia jūsų pagalbos

Galite padėti mums rasti būdą užkirsti kelią šiai praktikai Europoje, jei atsakysite į kelis konsultacijų internetu DeutschEnglishfrançais klausimus.

Neseniai parengtos ataskaitos English duomenimis, nuo apipjaustymo nukentėjusių arba galinčių nukentėti mergaičių yra bent 13 ES šalių: Austrijoje, Belgijoje, Danijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Portugalijoje, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje. Ataskaitoje išsamiai aprašyti ir ES vyriausybių veiksmai, kuriais siekiama pasipriešinti šiai praktikai.

Kovo 8-osios – Tarptautinės moters dienos Englishespañolfrançais proga Komisija papildomai skyrė 3,7 mln. eurų ES programoms, kuriomis siekiama užkirsti kelią smurtui prieš moteris. Dar 11,4 mln. eurų skiriama su smurto aukomis dirbančioms organizacijoms.

Kitais ES veiksmais, kuriais siekiama nutraukti moterų lytinių organų žalojimą English (ir kitokį smurtą prieš moteris) Europos Sąjungos ir kitose šalyse, teikiama parama aukoms ir potencialioms aukoms šalyse, kuriose tokių dalykų nutinka.

Veikti šioje srityje Europos Sąjungai padeda Europos lyčių lygybės instituto atliekami moksliniai tyrimai, suteikiantys galimybę sutelkti išteklius ten, kur jų labiausiai reikia.

Daugiau apie smurtą prieš moteris DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos