Navigācijas ceļš

G8 apņemas gādāt par stabilitāti un izaugsmi — Grieķijai jāpaliek eirozonā - 23/05/2012

G8 sanāksmes logotips — izkārtne un teksts “Camp David, G8, 2012” © G8

G8 valstu vadītāji Kempdeividā 18.–19. maijā atbalstīja divējādu pieeju, kas sola gādāt gan par stabilitāti, gan par izaugsmi, lai veicinātu pasaules ekonomikas atlabšanu un veidotu jaunas darbavietas.

Visu G8 valstu līderi atklātās un vaļsirdīgās diskusijās Kempdeividā vienojās, ka jāstimulē ekonomikas atlabšana un jāatjauno uzticēšanās, savedot kārtībā valstu finanses, bet vienlaikus tomēr parūpējoties par izaugsmes sekmēšanu.

Viņi arī uzsvēra, ka stabilai un vienotai eirozonai ir būtiska loma, lai pasaulē valdītu stabilitāte un turpinātos ekonomikas atveseļošanās. “Lielais astoņnieks” atzinīgi vērtēja ES pūliņus atjaunot izaugsmi un izteica pārliecību, ka Grieķijai ir jāpaliek eirozonā, pildot saistības, ko tā uzņēmusies.

Sanāksmē ES pārstāvēja Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs.

Kopīgā paziņojumā English viņi norādīja: “Runājot par Grieķiju, mēs kopā ar G8 partneriem vēlreiz apstiprinājām mūsu ciešo pārliecību, ka Grieķijai ir jāpaliek eirozonā, pildot saistības, ko tā uzņēmusies.”

Lai nepieļautu satricinājumus pasaules ekonomikā, G8 valstu vadītāji arī vienojās par saskaņotu rīcību gadījumā, ja tiktu pārtraukta naftas piegāde.

Svarīgākie rezultāti citās prioritārās diskusiju jomās, kas bija šīs divu dienu sanāksmes darba kārtībā:

  • ar Jauno pārtikas nodrošinājuma un uztura aliansi English , kas tika izveidota “Lielā astoņnieka” sanāksmes priekšvakarā, apvienojot palīdzības sniedzējus, partnervalstis un privāto sektoru, iecerēts turpmāko desmit gadu laikā no nabadzības tvēriena atbrīvot 50 miljonus cilvēku;
  • no jauna tika pausts atbalsts Dovilas partnerībai English ar arābu valstīm, kurā G8 sadarbojas ar Vidusjūras dienvidu valstīm, veicinot tajās ekonomiskās reformas, demokrātisku pārvaldi, tirdzniecību un investīcijas;
  • tika nolemts pievienoties Klimata un tīra gaisa koalīcijai, kuras mērķis ir mazināt īstermiņa piesārņojumu, kas kaitē klimatam, un visi bija vienisprātis, ka jāpieņem klimata atbalsta instruments, kas visām pusēm kļūtu juridiski saistošs 2015. gadā.

G8 valstu vadītāji aicināja Sīrijas valdību un opozīcijas spēkus ievērot ANO un Arābu līgas kopīgo miera plānu, lai valstī varētu sākties pāreja uz demokrātiju.

G8 jeb “Lielais astoņnieks” ir neformāla pasaules attīstītāko valstu sanāksme, kas notiek vienreiz gadā un kur apspriež visiem svarīgus globālos jautājumus. Tajā piedalās ES, kā arī tās dalībvalstis Francija, Itālija, Vācija un Lielbritānija.

Visas G8 valstis ietilpst arī G20 valstu grupā, kuras sanāksme notiks jaunmēnes Loskabosā (Meksika).

Lasīt visu Kempdeividas deklarāciju English

Vēl par ES G8 sanāksmē DeutschEnglishfrançaisportuguês

2012. gada G8 valstu sanāksme English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites