Naršymo kelias

G8 šalys pasiryžusios užtikrinti stabilumą ir augimą – Graikija turi likti euro zonoje - 23/05/2012

G8 valstybių susitikimo logotipas – kabantis ženklas ir tekstas „Camp David, G8, 2012“ © G8

G8 šalių vadovai gegužės 18–19 d. susitikime Kemp Deivide pritarė dvejopai stabilumo ir augimo užtikrinimo strategijai, skirtai pasaulio ekonomikos atsigavimui ir darbo vietų kūrimui skatinti.

Per atviras ir nuoširdžias diskusijas Kemp Deivide visi G8 šalių lyderiai susitarė skatinti ekonomikos augimą ir kurti pasitikėjimo atmosferą. Tam reikia sutvarkyti viešuosius finansus ir imtis ekonomikos augimą skatinančių priemonių.

Jie taip pat pareiškė, kad norint užtikrinti visuotinį stabilumą ir ekonomikos atsigavimą, labai svarbu, jog euro zona būtų stipri ir tvirta. Lyderiai pripažino ES pastangas atkurti augimą ir išreiškė didelį norą, kad Graikija išliktų euro zonoje ir laikytųsi savo įsipareigojimų.

Europos Sąjungai susitikime atstovavo Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Bendrame pareiškime English jie pasakė: „Kartu su G8 partneriais dar kartą patvirtinome, jog labai pageidaujame, kad Graikija išliktų euro zonoje ir vykdytų prisiimtus įsipareigojimus“.

G8 valstybių vadovai taip pat susitarė dėl koordinuotų veiksmų tuo atveju, jeigu sutriktų naftos tiekimas, kad būtų išvengta didelių pasaulinės ekonomikos sukrėtimų.

Dviejų dienų susitikime buvo aptarti ir kiti prioritetiniai klausimai.

  • G8 susitikimo išvakarėse pradėjo veiklą Naujasis aprūpinimo maistu ir mitybos aljansas English , subūręs pagalbos teikėjus, šalis partneres ir privačiojo sektoriaus atstovus bendroms pastangoms per artimiausią dešimtmetį padėti 50-čiai milijonų žmonių išsivaduoti iš skurdo.
  • Dar kartą pabrėžtas pasiryžimas tęsti Dovilio partnerystę English su arabų šalimis. Šią partnerystę užmezgusios G8 šalys bendradarbiauja su Viduržemio jūros pietinio regiono valstybėmis, kad remtų ekonomikos reformas, atvirą valdymą, prekybą ir investicijas.
  • Susitarta prisijungti prie Klimato ir švaraus oro koalicijos, siekiančios sumažinti trumpaamžių atmosferos teršalų kiekį, ir pareikšta tvirta parama ketinimui iki 2015 m. priimti visoms šalims privalomą kovos su klimato kaita priemonę.

G8 valstybių vadovai paragino Sirijos vyriausybę ir opozicijos pajėgas laikytis bendro JT ir Arabų lygos taikos plano, kad šalyje galėtų prasidėti perėjimas prie demokratijos.

G8 yra neoficiali ekonomiškai išsivysčiusių šalių grupė, susitinkanti kartą per metus aptarti visiems aktualius pasaulinės svarbos klausimus. Dalyvauja ir ES, ir kelios atskiros ES šalys: Prancūzija, Italija, Vokietija ir Jungtinė Karalystė.

Visos G8 šalys taip pat yra ir G20 narės. G20 šalių susitikimas įvyks Kabose (Meksika) kitą mėnesį.

Daugiau informacijos nesutrumpintame Kemp Deivido deklaracijos English tekste.

Daugiau apie Europos Sąjungą G8 susitikime. DeutschEnglishfrançaisportuguês

2012 m. G8 susitikimas English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos