Navigācijas ceļš

ES svin 20 pasaules mēroga humānās palīdzības gadus - 12/04/2012

Pēdējo divu desmitgažu laikā dalībvalstis nostiprināja savas koordinācijas efektivitāti, lai palīdzība katastrofu un konfliktu upuriem visā pasaulē tiktu nodrošināta ātrāk.

Vai tas būtu bads Somālijā, bēgļu nometnes bijušajā Dienvidslāvijā, zemestrīce Peru vai plūdi Bangladešā, kopš 1992. gada Komisijas humānās palīdzības birojs ECHO vienmēr ir bijis gatavs palīdzēt cilvēkiem.

To izveidoja, lai uzlabotu ES reaģēšanas spējas starptautisku krīžu gadījumā 1991. gadā pēc vairākām secīgām krīzēm, kuras parādīja ES trūkumus šajā jomā.

Kopš tā laika ECHO dara visu, lai atvieglinātu ES rīcību krīzes situācijās, lai palīdzību upuriem nogādātu ātrāk un tā glābtu dzīvību vairāk cilvēkiem. Piemēram, kopš 2001. gada tas spējis 48 stundās nodrošināt 3 miljonus eiro kā ārkārtas gadījumiem paredzētus līdzekļus.

2010. gadā ECHO darbības joma tika paplašināta, pievienojot katastrofu upuru civilo aizsardzību Englishfrançais Eiropā.

Pērn tika sākta Eiropas Brīvprātīgo humānās palīdzības korpusa Englishfrançais izmēģinājuma fāze, katram dodot iespēju iesaistīties un pielikt roku palīdzības sniegšanas darbībās.

Papildus šiem pasākumiem ES nodrošinātās humānās palīdzības apjoms ir palielinājies vairāk nekā trīskārt, pērn gada budžetam sasniedzot 1 miljardu eiro.

Šo pieaugumu izskaidro tas, ka katastrofas pasaulē notiek arvien biežāk. Tomēr tas arī parāda, ka ES vienmēr ir gatava darīt vairāk, lai palīdzētu tiem, kam ir vajadzīga palīdzība; saskaņā ar nesen veiktas aptaujas English datiem šādu nostāju pauž aptuveni 80 % eiropiešu.

Pasaulē lielākais palīdzības sniedzējs

Krīzes gadījumā ECHO nogādā ES palīdzību, iesaistot aptuveni 200 humānās palīdzības organizāciju, tostarp ANO aģentūras un NVO.

Tā var būt arī neatliekamā palīdzība (medicīniskā aprūpe, pārtika, ūdens) un ilgtermiņa palīdzība bēgļu nometnēs (piemēram, sanitārijas pakalpojumi un skolas).

2011. gadā ES finansēti projekti palīdzējuši 160 000 izsalkušiem bērniem Sāhelas apgabalā Āfrikā un krīžu upuriem Haiti, Lībijā, Japānā, Jemenā, Somālijā un citur.

ES ir pasaulē nozīmīgākā humānās palīdzības sniedzēja. Kopā ar tās dalībvalstīm ES nodrošina vairāk nekā pusi no visas oficiālās palīdzības pasaules mērogā.

Vairāk par humāno palīdzību un civilo aizsardzību Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites