Navigācijas ceļš

Atbalsts attīstības valstu sievietēm - 08/03/2012

Logotips ar vārdiem “International Women’s Day” (Starptautiskā sieviešu diena) © ES

2012. gada starptautiskā sieviešu diena apstiprina, cik ļoti liela nozīme sievietēm ir bada un nabadzības pārvarēšanā laukos. ES var palīdzēt vairot sieviešu ietekmi vietējo kopienu attīstībā.

ES ir apņēmusies uzlabot dzimumu līdztiesību gan savā teritorijā, gan aiz tās robežām.

Sievietēm nodrošināt līdzvērtīgas politiskās, pilsoniskās, finansiālās, sociālās un kultūras tiesības ir ne tikai taisnīgi, bet arī būtiski attīstības valstu izaugsmes stiprināšanā un nabadzības likvidēšanā.

Tādēļ dzimumu līdztiesība ir viens no ANO tūkstošgades attīstības mērķiem Englishespañolfrançais, kuru nolūks ir palīdzēt pasaules trūkumcietējiem, kurus atbalsta ES.

Būdama pasaulē otra lielākā palīdzības devēja, ES savas vērtības un rūpes par visu cilvēku vienlīdzību apliecina ar katru tās finansēto projektu.

Meksikā ES ir palīdzējusi valdībai reformēt valsts tiesu sistēmu, cita starpā pastiprinot likumus par vardarbību pret sievietēm.

Indijā ES ir atbalstījusi programmu, kas sniedz labu izglītību visiem bērniem vecumā no 6 līdz 14 gadiem. Piemēram, palīdzība tiek sniegta marginalizēto rajonu meitenēm, lai viņas varētu apmeklēt bezmaksas internātskolu.

Cīņa pret dzimumorgānu izkropļošanu

Pateicoties ES atbalstam, tūkstošiem meiteņu visā pasaulē ir paglābtas no dzimumorgānu izkropļošanas. Ik gadus tajā cieš aptuveni trīs miljoni sieviešu.

ES sadarbojas ar UNICEF, lai mainītu sociālās normas, izglītojot lauku rajonu cilvēkus Ēģiptē, Eritrejā, Etiopijā, Senegālā un Sudānā un runājot ar tiem.

Šī kopīgā programma English (en) français (fr) ir nesusi augļus — simtiem vietējos rajonos šai praksei ir pielikts punkts. Senegāla pavisam drīz būs pasaulē pirmā valsts, kurā tas tiks izbeigts.

ES un UNICEF finansē arī programmu, kas apkaro bērnu laulības Indijā, kur tās ir nelegālas. Trūcīgajos reģionos daudzas ģimenes ir spiestas pārkāpt šo likumu milzīgo sociālo un ekonomisko problēmu dēļ.

Bablu, kura dzīvo nelielā Indijas Rādžastānas štata ciematiņā, bija 13 gadus veca, kad vietējās sabiedrības spiediena dēļ viņas ģimene piekrita viņu izdot pie vīra.

Tomēr ES un UNICEF programma palīdzēja pārliecināt Bablu tēvu, ka viņa ģimenes interesēs labāk ir ļaut viņai turpināt mācīties.

“Es negribēju precēties,” teica Bablu. “Es domāju, ka tad mana dzīve būtu pilnīgi izpostīta.”

Vēl par ES un dzimumu līdztiesību, piešķirot palīdzību attīstībai English (en) français (fr)

ES un tūkstošgades attīstības mērķi English (en) español (es) français (fr)

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites