Naršymo kelias

Parama besivystančių šalių moterims - 08/03/2012

Logotipas „Tarptautinė moters diena“ © ES

2012 m. Tarptautinę moters dieną dėmesys atkreipiamas į itin svarbų moterų vaidmenį įveikiant badą ir skurdą kaimo bendruomenėse. Europos Sąjunga gali padėti moterims įgyti daugiau galių kreipti savo bendruomenių raidą teigiama linkme.

Europos Sąjunga skatina ir puoselėja lyčių lygybę – tiek valstybėse narėse, tiek už ES ribų.

Užtikrinti, kad moterys turėtų lygias politines, pilietines, ekonomines, socialines ir kultūrines teises, būtina siekiant teisingumo. Užtikrinant šias teises besivystančių šalių moterims taip pat skatinamas šių šalių ekonomikos augimas ir mažinamas skurdas.

Todėl lyčių lygybė yra vienas iš Europos Sąjungos remiamų Jungtinių Tautų Tūkstantmečio vystymosi tikslų Englishespañolfrançais, kurie iškelti siekiant padėti neturtingiausiems pasaulio žmonėms.

Europos Sąjunga – antra pagal dydį pagalbos teikėja pasaulyje – kiekvienu savo finansuojamu projektu parodo, kad lyčių lygybę ji laiko didele vertybe ir nepraleidžia progos ją skatinti.

Meksikos vyriausybei ES padėjo reformuoti šalies teismų sistemą, taip pat sugriežtinti įstatymus, pagal kuriuos baudžiama už smurtą prieš moteris.

Indijoje ES parėmė kokybiško visų 6–14 metų vaikų švietimo programą. Vienas iš ES tikslų – padėti socialiai atskirtų bendruomenių mergaitėms lankyti nemokamus pensionatus.

Kova su lytinių organų žalojimu

Kasmet pasaulyje lytiniai organai sužalojami apie 3 milijonams mergaičių. Padedant Europos Sąjungai tūkstančiai mergaičių tokio suluošinimo išvengė.

ES drauge su UNICEF stengiasi pakeisti kai kuriose visuomenėse galiojančias socialines taisykles. Dėl to vykstama į Egipto, Eritrėjos, Etiopijos, Senegalo ir Sudano kaimo bendruomenes, kalbamasi su žmonėmis, jiems aiškinamas tokių papročių žalingumas.

Vykdant šią bendrą programą English (en) français (fr) pasiekta, kad šimtai vietos bendruomenių pareikštų, kad mergaitės luošinamos nebebus. Šios tradicijos jau beveik visiškai atsisakyta Senegale.

Be to, ES ir UNICEF finansuoja programą, kurios tikslas – atgrasyti nuo vaikų vedybų Indijoje. Nors vaikų vedybos draudžiamos Indijos įstatymais, skurdžiuose regionuose daug šeimų dėl milžiniško socialinio ir ekonominio spaudimo šiems įstatymams nusižengia.

Mažame Radžastano kaimelyje gyvenanti Bablu buvo tik 13 metų, kai jos šeima vietos bendruomenės reikalavimu sutiko ją ištekinti.

Tačiau pagal ES ir UNICEF programą dirbantiems žmonėms pavyko įtikinti mergaitės tėvą, kad jų šeimai būtų naudingiau, jei Bablu užuot ištekėjusi toliau mokytųsi.

„Aš nenorėjau tekėti, – sakė Bablu. – Maniau, kad mano gyvenimas bus visiškai sugadintas.“

Plačiau apie ES vystymosi politikos lyčių lygybės aspektą English (en) français (fr)

ES ir Tūkstantmečio vystymosi tikslai English (en) español (es) français (fr)

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos