Navigācijas ceļš

ES un Ķīna sadarbosies ciešāk - 16/02/2012

ES un Ķīnas 14. augstākā līmeņa sanāksmē abas ietekmīgās puses vienojās par ciešāku sadarbību.

Augstākā līmeņa sanāksmē, kas notika Pekinā 14. februārī, piedalījās Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un Ķīnas premjerministrs Veņs Dzjabao.

“ES un Ķīnas partnerattiecības pasaulei ir ļoti svarīgas”, uzsvēra priekšsēdētājs Ž. M. Barrozu, atgādinot, ka šīs partnerības mērķis ir “stabilitāte un labklājība visā pasaulē”.

Aktīva savstarpējā tirdzniecība

ES ir Ķīnas lielākais tirdzniecības partneris, un Ķīna ir lielākais rūpniecības preču piegādātājs ES. Eiropas Savienības un Ķīnas divpusējā tirdzniecība, kuras apjoms ir apmēram miljards eiro dienā, ir viens no nodarbinātības, izaugsmes un inovācijas dzinējspēkiem.

Lai stimulētu Eiropas un Ķīnas uzņēmēju sadarbību, būtu pēc iespējas ātrāk jāsāk sarunas par ES un Ķīnas līgumu par investīcijām. Eiropas Savienība uzskata, ka ar šo līgumu ir jāatver Ķīnas tirgus ES uzņēmējiem.

Ilgtspējīga urbanizācija

Sanāksmes laikā tika sākta sadarbība jaunā nozarē, proti, ilgtspējīgas urbanizācijas jomā. Pirmajā jaunās partnerības forumā, kas notiks jau šogad, pulcēsies Eiropas un Ķīnas pilsētu mēri, lai spriestu par tādiem jautājumiem kā enerģētika, gaisa un ūdens kvalitāte, atkritumu apsaimniekošana, migrantu mobilitāte un integrācija pilsētās.

Iecerēts padziļināt arī kultūras sakarus

ES nesen ir izsludinājusi kultūru dialoga gadu ar Ķīnu. Mērķis ir veicināt kultūras apmaiņu un ES un Ķīnas iedzīvotāju sakarus.

Tieši tāds pats mērķis ir tā saucamajam “dialogam starp iedzīvotājiem” — jaunai iniciatīvai, kura sākta šajā samitā. Šajā dialogā, kurš būs galvenokārt par izglītību un kultūru, iecerēts, piemēram, izveidot ES un Ķīnas augstākās izglītības padomi, kā arī sākt studentu un pasniedzēju apmaiņu.

Starptautiskas problēmas

ES un Ķīna vienojās ciešāk sadarboties starptautisku problēmu risināšanā, piemēram, saistībā ar Irānas kodolprogrammu un stāvokli Sīrijā un Birmā (Mjanmā).

Abas lielvaras arī nolēma ciešāk sadarboties pasaules divdesmit bagāto un jaunattīstības valstu grupas (G20) ietvaros, lai kopīgi novērstu visu pasauli apdraudošas problēmas, piemēram, klimata pārmaiņas un kibernoziedzību.

ES un Ķīnas augstākā līmeņa sanāksme 2012. gada 14. februārī DeutschEnglishfrançaisportuguês

ES un Ķīnas attiecības Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites