Naršymo kelias

ES ir Kinijos ryšiai stiprėja - 16/02/2012

ES ir Kinijos 14-ajame aukščiausiojo lygio susitikime mezgami tvirtesni partnerystės ryšiai.

Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy, Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Kinijos Ministras Pirmininkas Wenas Jiabao vasario 14 d. dalyvavo aukščiausiojo lygio susitikime Pekine.

„ES ir Kinijos partnerystė – viena iš svarbiausių pasaulyje“, – pabrėžė Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso ir atkreipė dėmesį į šios partnerystės reikšmę viso pasaulio stabilumui ir klestėjimui.

Tvirti prekybos ryšiai

ES yra didžiausia Kinijos prekybos partnerė, o Kinija – didžiausia gaminių ES rinkai teikėja. ES ir Kinijos prekybos ryšiai (milijardas eurų per dieną) – svarbi darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir inovacijų diegimo paskata.

Siekiant skatinti Kinijos ir Europos verslininkus aktyviau megzti ryšius, netrukus turėtų būti pradėtos derybos dėl ES ir Kinijos investicijų susitarimo. Europos Sąjunga pabrėžė, kad šiuo susitarimu turi būti sudarytos geresnės sąlygos patekti į Kinijos rinką.

Tvari miestų plėtra

Aukščiausiojo lygio susitikime susitarta dėl naujos partnerystės miestų plėtros srityje. Jau šiais metais bus surengtas pirmas forumas, kuriame dalyvausiantys Europos ir Kinijos miestų merai aptars miestų aprūpinimo energija, oro ir vandens kokybės, atliekų tvarkymo, mobilumo ir migrantų integracijos klausimus.

Kad vieni kitus geriau pažintume

ES šiuos metus neseniai paskelbė ES ir Kinijos kultūrų dialogo metais. Taip siekiama skatinti kultūrinius mainus ir asmeninius Europos ir Kinijos gyventojų ryšius.

To paties siekiama ir aukščiausiojo lygio susitikimo proga pradėta nauja iniciatyva, kurios tikslas – tiesioginis žmonių dialogas. Pagrindinė šio dialogo tema – švietimas ir kultūra. Numatoma, pavyzdžiui, įsteigti ES ir Kinijos aukštojo mokslo tarybą, organizuoti studentų ir dėstytojų mainus.

Tarptautiniai klausimai

ES ir Kinija susitarė glaudžiau bendradarbiauti sprendžiant tarptautinius klausimus, pavyzdžiui, Irano branduolinės programos, padėties Sirijoje ir Birmoje (Mianmare).

Be to, jos nusprendė aktyviau bendradarbiauti kaip Didžiojo dvidešimtuko narės, kad visai tarptautinei bendruomenei kylančias problemas, tokias kaip klimato kaita ir kibernetiniai nusikaltimai, spręstų drauge.

ES ir Kinijos aukščiausiojo lygio susitikimas 2012 m. vasario 14 d. DeutschEnglishfrançaisportuguês

ES ir Kinijos ryšiai Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos