Navigācijas ceļš

Indija un ES ceļā uz brīvās tirdzniecības nolīgumu - 13/02/2012

ES un Indija ir guvušas vērā ņemamus panākumus sarunās par ekonomisko sadarbību un drīzumā noslēdzamo brīvās tirdzniecības nolīgumu. Vienota nostāja rasta arī jautājumos par enerģētiku un sadarbību pētniecības jomā.

Ņūdeli 10. februārī notika ES un Indijas augstākā līmeņa tikšanās, kur abas puses vienojās padziļināt sadarbību tirdzniecības, enerģētikas un pētniecības jomā.

ES pārstāvēja Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs un Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

Sadarbība tirdzniecības jomā

Paredzams, ka ES un Indija šoruden pabeigs sarunas par brīvās tirdzniecības nolīgumu, kas gādās par uzplaukumu preču un pakalpojumu apritē.

“ES un Indijas brīvās tirdzniecības nolīgums būs lielākais atsevišķais tirdzniecības nolīgums pasaulē, līdz ar to ieguvēji būtu 1,7 miljardi cilvēku,” sacīja Barrozu. “Tas pavērs jaunas iespējas gan Indijas, gan Eiropas uzņēmumiem, stimulēs ilgtspējīgu izaugsmi, darbavietu izveidi un inovāciju Indijā un Eiropā.”

ES ir Indijas lielākais tirdzniecības partneris, tirdzniecības apjomam 2010. gadā sasniedzot 86 miljardus eiro. Divpusējā preču tirdzniecība no 2010. līdz 2011. gadam ir palielinājusies par 20 %.

Indija kopš 2002. gada ES galveno tirdzniecības partneru sarakstā ir pakāpusies no 15. uz 8. vietu. 2010. gadā ES uz Indiju eksportēja preces gandrīz 35 miljardu eiro vērtībā, bet importēja 33 miljardu eiro vērtībā.

Enerģētika un klimata pārmaiņas

Sanāksmē abu pušu līderi apņēmās sadarboties, lai uzlabotu energoapgādes drošību, energoefektivitāti un drošumu. ES padziļinās sadarbību ar Indiju, lai izstrādātu enerģijas avotus, kas rada zemu oglekļa dioksīda emisiju, īpaši pievēršoties atjaunīgajiem enerģijas avotiem.

Pētniecība un inovācija

Pērn Indija, Komisija un ES dalībvalstis sāka eksperimentālu pētniecības programmu par ūdeni un dabas resursiem.

Šajā sanāksmē viņi pieņēma stratēģiju, lai noteiktu jomas, kurās vēl būtu vērts sadarboties pētniekiem, — piemēram, enerģētikā, veselības aizsardzībā un informācijas un komunikāciju tehnoloģijās. ES un Indija arī veidos ciešākas saites starp zinātnieku aprindām, izvēršot apmaiņas programmas starp augstskolām un rūpniecības uzņēmumiem.

Drošība

Abas puses vienojās, kā pastiprināt sadarbību cīņā pret terorismu, pirātiem Somālijas piekrastē un kibernoziedzību.

Abu pušu vadītāji arī apsprieda, kā Indija varētu nākt talkā, lai Irāna atsāktu piedalīties starptautiskajās sarunās par savu kodolprogrammu.

Vēl par ES un Indijas sammitu 2012. gada 10. februārī DeutschEnglishfrançaisportuguês

Vēl par ES attiecībām ar Indiju Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites