Naršymo kelias

Indija ir ES žengė dar vieną žingsnį link laisvosios prekybos pakto - 13/02/2012

ES ir Indija padarė pažangą derybose dėl ekonominio bendradarbiavimo ir būsimo laisvosios prekybos pakto ir susitarė glaudžiau bendradarbiauti energetikos ir mokslinių tyrimų srityse.

Vasario 10 d. Naujajame Delyje vykusiame susitikime ES ir Indija susitarė glaudžiau bendradarbiauti prekybos, energetikos ir mokslinių tyrimų srityse.

Europos Sąjungai atstovavo Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy ir Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso.

Bendradarbiavimas prekybos srityje

ES ir Indija tikisi šį rudenį užbaigti derybas dėl laisvosios prekybos pakto, kuriuo siekiama paskatinti prekybą prekėmis ir paslaugomis.

„ES ir Indijos laisvosios prekybos susitarimas bus didžiausio masto toks susitarimas pasaulyje, naudingas 1,7 mlrd. žmonių, – sakė Europos Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso. – Pasirašius šį susitarimą tiek Indijos, tiek ES bendrovėms atsivertų naujų galimybių. Jis bus svarbus tvaraus augimo, darbo vietų kūrimo ir inovacijų diegimo Indijoje ir Europoje stimulas.“

ES yra didžiausia Indijos prekybos partnerė: 2010 m. prekybos prekėmis ir paslaugomis apimtis buvo maždaug 86 mlrd. eurų. 2010–2011 m. dvišalė prekyba prekėmis išaugo 20 procentų.

Nuo 2002 m. Indija svarbiausių ES prekybos partnerių sąraše iš 15 vietos pakilo į 8. 2010 m. ES į Indiją eksportavo prekių už beveik 35 mlrd. eurų, o iš jos importavo už 33 mlrd. eurų.

Energetika ir klimato kaita

Per susitikimą ES ir Indijos vadovai pažadėjo drauge siekti patikimesnio, efektyvesnio ir saugesnio energijos tiekimo. ES glaudžiau bendradarbiaus su Indija mažo CO2 kiekio energijos šaltinių, visų pirma atsinaujinančiosios energijos, srityse.

Moksliniai tyrimai ir inovacijos

Pernai Indija, Europos Komisija ir Europos Sąjunga pradėjo vykdyti bandomąją vandens ir biologinių išteklių mokslinių tyrimų programą.

Šiame susitikime jos priėmė kitų tokio bendradarbiavimo sričių (pavyzdžiui, energetikos, sveikatos, informacinių ir ryšių technologijų) nustatymo strategiją. Be to, ES ir Indijos ryšiai mokslinių tyrimų srityje sutvirtės dėl intensyvesnių universitetų ir pramonės įmonių mainų.

Saugumas

ES ir Indija aptarė glaudesnio bendradarbiavimo kovos su terorizmu, piratavimu prie Somalio krantų ir elektroniniais nusikaltimais srityse būdus.

Kitas aptartas klausimas – kaip Indija galėtų padėti įtikinti Iraną tęsti tarptautines derybas dėl jo branduolinės programos.

Daugiau apie ES ir Indijos aukščiausiojo lygio susitikimą 2012 m. vasario 10 d. DeutschEnglishfrançaisportuguês

Daugiau apie ES ir Indijos santykius Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos