Navigācijas ceļš

ES prioritātes G-20 valstu sanāksmē - 31/10/2011

G-20 valstu sanāksmes logotips — Eifeļa torņa simbols un teksts “G20 France 2011” © G20

ES aicinās valstis, kas ekonomikas jomā ir spēcīgākās, pieņemt plānu, kā visā pasaulē atjaunot tautsaimniecības izaugsmi, reformēt finanšu tirgus un stimulēt starptautisko tirdzniecību.

G-20 valstu sanāksmē, kas 3.-4. novembrī notiks Kannās (Francijā), ES norādīs, ka plāna īstenošanā jāpiedalās visām valstīm.

ES jau ir parādījusi priekšzīmi, savstarpēji saskaņotā veidā reaģējot English uz ekonomikas krīzi un pārmērīgu parādu radītām problēmām, ko piedzīvojušas dažas no tās dalībvalstīm.

Nu ES aicinās G-20 valstis veicināt izaugsmi un novērst līdzsvara trūkumu ekonomikā, reformējot valstu budžetu, nostiprinot vietējo tautsaimniecību un nosakot godīgākus valūtas maiņas kursus.

G-20 valstīm būtu straujāk jāreformē savs finanšu tirgus. Pārējās prioritātes ir stingrāks regulējums attiecībā uz atvasināto finanšu instrumentu (derivatīvu) tirdzniecību un pasākumi, ar kuru palīdzību tiek samazināts risks, ka bankas varētu nokļūt grūtībās.

Būtu vajadzīgi vēl arī citi pasākumi, kā labāk regulēt pasaulē vadošos finanšu uzņēmumus un banku darbībai līdzīgu aktivitāti, ko veic investīciju uzņēmumi, apdrošinātāji un citi.

Vienošanās par visā pasaulē vienādiem grāmatvedības standartiem palīdzētu regulatoriem efektīvāk uzraudzīt starptautiskus uzņēmumus.

Savukārt tad, ja Starptautiskajam Valūtas fondam būtu vairāk resursu, tas spētu labāk palīdzēt valstīm, kurām radušās ekonomiskas grūtības.

Sanāksmē ES arī ierosinās ieviest finanšu darījumu nodokli visā pasaulē. Šā priekšlikuma mērķis ir nodrošināt, ka finanšu sektora atdeve sabiedrībai ir pienācīga.

Aktīvāka tirdzniecība un mazāk protekcionisma

Intensīvāka tirdzniecība ir visefektīvākais veids, kā stimulēt globālu izaugsmi un darbavietu radīšanu. Tomēr daudzas valstis ir saglabājušas protekcioniskus ierobežojumus, kas vietējiem uzņēmumiem dod negodīgas priekšrocības salīdzinājumā ar pārējiem.

ES aicinās Pasaules Tirdzniecības organizācijā aktīvāk apspriest, kādas ir iespējas izskaust šādus šķēršļus, jo īpaši tos, kuru dēļ cieš pasaulē vismazāk attīstītās valstis.

Visām valstīm nepieciešams globāls tirgus un atklāta izejvielu tirdzniecības sistēma, kas ir godīga, ilgtspējīga un caurskatāma.

Globālās ekonomikas politikas koordinēšanas primārais mērķis ir nodarbinātība un nabadzības samazināšana. Valstīm jāpilda savas saistības attiecībā uz attīstības palīdzību, pārtikas nodrošinājumu un klimata pārmaiņu ierobežošanu.

Eiropas Savienību Kannās pārstāvēs Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs.

Sīkāk par ES nostāju G-20 valstu sarunās DeutschEnglishfrançaisportuguês

Sekojiet līdzi G-20 valstu sanāksmei Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites