Naršymo kelias

ES prioritetai Didžiojo dvidešimtuko aukščiausiojo lygio susitikime - 31/10/2011

G20 susitikimo logotipas: Eifelio bokšto simbolis ir užrašas „G20 Prancūzija 2011“ © G20

ES ragins stipriausios ekonomikos šalis pasaulyje parengti pasaulio ekonomikos augimo, finansų rinkų reformų ir tarptautinės prekybos skatinimo planą.

Lapkričio 3 ir 4 d. Kanuose (Prancūzija) vyksiančiame Didžiojo dvidešimtuko susitikime ES ragins prie plano prisidėti visas šalis.

ES ėmėsi iniciatyvos koordinuodama veiksmus English ekonomikos krizei įveikti ir kai kurių valstybių narių skolų problemoms spręsti.

Dabar ES ragins Didžiojo dvidešimtuko šalis skatinti ekonomikos augimą ir panaikinti ekonominius netolygumus reformuojant savo biudžetus, stiprinant šalių ekonomiką ir subalansuojant valiutų kursus.

Didžiojo dvidešimtuko šalys turėtų paspartinti savo finansų rinkų reformas. Visų pirma reikėtų geriau reguliuoti prekybą išvestinėmis finansinėmis priemonėmis ir mažinti bankų žlugimo riziką.

Taip pat reikalingos tolesnės priemonės svarbiausioms pasaulio finansinėms įmonėms bei bankinio pobūdžio veiklai, kuria užsiima investicinės bendrovės, draudimo įmonės ir kt., geriau reguliuoti.

Susitarimas dėl bendrų pasaulinių apskaitos standartų sudarys galimybę reguliavimo institucijoms veiksmingiau stebėti tarptautines bendroves.

Daugiau Tarptautinio valiutos fondo išteklių padėtų geriau remti ekonominių sunkumų patiriančias šalis.

Susitikime ES taip pat pateiks pasaulinio finansinių sandorių mokesčio pasiūlymą. Pasiūlymu siekiama užtikrinti tinkamą ne tik visuomenės, bet ir finansų sektoriaus indėlį.

Daugiau prekybos, mažiau protekcionizmo

Veiksmingiausias būdas remti pasaulinį ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą yra skatinti prekybą, tačiau daugelis šalių taiko protekcionistines priemones, savo šalies pramonei suteikdamos nesąžiningą pranašumą palyginti su kitomis šalimis.

ES skatins daugiau derėtis Pasaulio prekybos organizacijoje, kad tokios kliūtys, visų pirma trukdančios mažiausiai išssivysčiusioms šalims pasaulyje, būtų pašalintos.

Be to, šalys turi užtikrinti sąžiningą, tvarią ir skaidrią žaliavų pasaulinę rinką bei atvirą prekybos jomis sistemą.

Koordinuojant pasaulinę ekonomikos politiką daugiausia dėmesio turėtų būti skiriama užimtumui ir skurdo mažinimui. Šalys turėtų iki galo įvykdyti savo įsipareigojimus dėl pagalbos vystymuisi, maisto saugos ir klimato kaitos.

Europos Sąjungai Kanuose atstovaus Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininkas Hermanas Van Rompuy.

Daugiau apie ES poziciją G20 susitikime DeutschEnglishfrançaisportuguês

Stebėkite G20 susitikimą Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos