Navigācijas ceļš

G8 samitā izvirzīti globāli mērķi - 30/05/2011

G8 samita logotips — Eifeļa torņa logotips un teksts "G8 France 2011" © G8

Vidējie Austrumi un Ziemeļāfrika, kodoldrošība un ekonomikas atveseļošana bija svarīgākie temati, par kuriem runāja G8 līderi, 26. un 27. maijā tiekoties Francijas pilsētā Dovilā.

Eiropas Savienību pārstāvēja Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un Eiropadomes priekšsēdētājs Hermanis van Rompejs.

Diskutēja arī par G8 partnerattiecībām ar Āfriku, par vidi, mieru, drošību un pirmo reizi par interneta sociālekonomisko ietekmi.

Eiropas Savienības pārstāvji Dovilā ieradās ar skaidrām prioritātēm. Samits beidzās, radot tiem pārliecību, ka G8 partneri ES pūliņus atbalstīs.

Atbalsts demokrātiskai pārejai

Jaunajā Dovilas partnerībā English G8 valstis sadarbosies ar Vidusjūras dienvidu reģiona partneriem, kuri sāk politisku un ekonomisku reformu. Līdztekus tam ES savu atbalstu sniegs, piedaloties demokrātijas un kopīgas labklājības partnerībā DeutschEnglishfrançaisportuguês .

Demokrātiskas reformas atbalstam G8 valstis un daudzpusējās attīstības bankas apņēmās sniegt 20 miljardus dolāru, savukārt ES piedāvāja jaunu finansējumu (papildu 1,24 miljardus eiro līdz 2013. gadam) saskaņā ar savu uzlaboto kaimiņattiecību politiku DeutschEnglishfrançais .

Augstāki drošības standarti kodolenerģētikā

G8 atbalstīja ES aicinājumu veikt drošības pārbaudes visas pasaules atomelektrostacijās, lai pārskatītu starptautiskos drošības standartus. Visas 143 atomelektrostacijas Eiropas Savienībā tiks pārbaudītas, sākot ar jūniju.

Ciešāka sadarbība ar Āfriku

Līdz šim pirmā ar Āfrikas līderiem kopīgā deklarācija English par cilvēktiesībām, demokrātisku pārvaldību un ilgtspējīgu attīstību atspoguļo ES vēlmi veidot partnerattiecības, kuru pamatā būtu savstarpējs atbildīgums un pārredzamība. Komisija oktobrī nāks klajā ar likumdošanas priekšlikumiem, kas uzņēmumiem uzliks par pienākumu publiskot informāciju par viņu darbību Āfrikas valstīs.

Izteiktāks multilaterālisms un globālās politikas veidošana

G8 partneri pievienojās ES lēmumam pastiprināt multilaterālo sistēmu un liberalizēt brīvo tirdzniecību atbilstīgi Pasaules Tirdzniecības organizācijas 2001. gada Dohas mandātam, kurš paredz taisnīgu globālās tirdzniecības līgumu.

G8 ir 1975. gadā dibināta neformāla attīstīto ekonomiku grupa, kura sanāk reizi gadā, lai apspriestu savstarpēji svarīgus vai globālas nozīmes jautājumus. Tajā ir pārstāvēta Eiropas Savienība, kā arī dažas ES dalībvalstis atsevišķi: Francija, Itālija, Vācija un Lielbritānija.

President Barroso’s speech English

Joint statement by European Council President Van Rompuy and European Commission President Barroso English

Vēl par Eiropas Savienību un G8 DeutschEnglishfrançaisportuguês

G8 samits 2011. gadā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites