Navigācijas ceļš

ES turpina sniegt atbalstu kājnieku mīnu sprādzienu upuriem - 04/04/2011

Bērni, kas cietuši kājnieku mīnu sprādzienā © ES

Katru gadu 10 000 cilvēku zaudē dzīvību kājnieku mīnu dēļ. Vēl lielāks ir to cilvēku skaits, kuri ir sevišķi smagi cietuši vai kuri zaudējuši tuvinieku. Liela daļa bojā gājušo vai ievainoto ir civiliedzīvotāji, tostarp sievietes un bērni.

Neskatoties uz starptautiskajiem pūliņiem mazināt kājnieku mīnu izraisīto postu pasaulē, aptuveni 65 valstis joprojām nav brīvas no šīm mīnām un citas nesprāgušas munīcijas.

ES politiski un finansiāli ir iesaistījusies starptautiskajā kampaņā. Kopš Mīnu aizlieguma līguma (Otavas konvencijas) stāšanās spēkā 1997. gadā ES ir atbalstījusi tajā izvirzīto vispārējo mērķi.

Laikā no 2002. gada līdz 2009. gadam Konvencijas atbalstam ES un tās dalībvalstis atvēlējušas 1,8 miljardus eiro. 44 valstis šajā periodā saņēmušas no ES budžeta vairāk nekā 300 miljonus eiro, kas izmantojami kājnieku mīnu radītā apdraudējuma mazināšanai un cietušo atbalstam.

Pašreiz ES atbalsta daudzus projektus, tostarp šādus:

  • projektu Angolā, kura mērķis ir nodrošināt pieklājīgus dzīves apstākļus un uzlabot piekļuvi zonām, kuras skārušas mīnas un cita nesprāgusi munīcija;
  • Bosnijā un Hercegovinā mīnu neitralizēšanas apsekojumu, iekārtu finansēšanu un valsts Pretmīnu pasākumu centram domātas mācības;
  • Šrilankai tiek sniegts atbalsts atmīnēšanas programmām, kuru rezultātā valsts teritorijā pārvietotās personas varēs iekārtoties uz dzīvi jaunā vietā.

ES tāpat citās pasaules valstīs sniedz savu artavu, lai uzlabotu informētību par mīnu bīstamību un varētu darboties upuriem domātas palīdzības programmas.

No šīs ilgtermiņa palīdzības ir atkarīgas daudzas valstis. Operatīvi iesaistoties atmīnēšanas operācijās vai sniedzot tūlītēju atbalstu upuriem, ES spēj arī rīkoties konflikta laikā un pēc tā.

Pretmīnu pasākumi ietilpst ES ārējās palīdzības instrumentu klāstā un līdz ar to ir svarīgs humanitārās un attīstības politikas elements. Valstis, kuras saņem ES palīdzību, arī ir aicinātas atzīt pretmīnu pasākumus par prioritāriem, un līdz ar to uzņemties atbildību par programmām un nodrošināt to ietekmi ilgtermiņā.

Lasīt vairāk par kājnieku mīnu izmantojumu English

4. aprīli — ANO Starptautiskā diena cīņai pret kājnieku mīnām Englishespañolfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites