Naršymo kelias

ES toliau padeda nukentėjusiems nuo minų - 04/04/2011

Du minų sužeisti vaikai © ES

Kasmet dėl minų sprogimų gyvybės netenka 10 000 žmonių. Dar daugiau žmonių dėl to suluošinami arba netenka artimųjų. Didelė žūstančių ir sužalojamų asmenų dalis - civiliai piliečiai, tarp jų moterys ir vaikai.

Nepaisant tarptautinės bendrijos pastangų visame pasaulyje mažinti minų pavojų, maždaug 65 šalyse minos ir kiti nesprogę sprogstamieji įtaisai tebekelia didelę grėsmę.

ES politiškai ir finansiškai įsipareigojo remti tarptautinę minų naudojimo nutraukimo kampaniją. Be to, ES remia Minų uždraudimo sutarties (Otavos konvencijos) bendrąjį tikslą nuo pat jos įsigaliojimo 1997 m.

Remdamos Konvenciją ES ir jos valstybės narės 2002-2009 metais skyrė 1,8 mlrd. eurų. Per šį laikotarpį iš ES biudžeto 44 šalims skirta 300 mln. eurų vertės parama, siekiant padėti joms mažinti priešpėstinių minų keliamą pavojų ir remti minų aukas.

Šiuo metu ES remia įvairius projektus, pavyzdžiui:

  • Angoloje siekia atkurti minimalias gyvenimo sąlygas ir apvalyti pavojingas teritorijas nuo minų ir kitų nesprogusių sprogmenų;
  • Bosnijoje ir Hercegovinoje stebi išminavimo darbus, finansuoja Išminavimo centro įrangą ir darbuotojų mokymą;
  • Šri Lankoje remia išminavimo programas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas šalies viduje perkeltiesiems asmenims grįžti gyventi į savo vietoves.

Kitose pasaulio šalyse ES dalyvauja švietimo apie minų keliamą grėsmę ir paramos nukentėjusiems nuo minų programose.

Be ilgalaikės paramos, kuri yra būtina daugeliui šalių, ES taip pat teikia skubią paramą konfliktų metu arba po jų: dalyvauja išminavimo veikloje arba skubiai padeda nukentėjusiems nuo minų.

Kovos už minų naudojimo nutraukimą veiksmai priklauso prie ES išorės pagalbos priemonių ir yra labai svarbūs įgyvendinant humanitarinę ir vystymosi politiką. ES paramą gaunančios šalys turi įsipareigoti teikti pirmenybę kovai už minų naudojimo nutraukimą. Taip skatinama nacionalinė atsakomybė už programas ir užtikrinama, kad laikui bėgant bus pasiekta akivaizdžių rezultatų.

Daugiau apie minų naudojimo nutraukimą English

Balandžio 4-oji - Tarptautinė švietimo apie minų pavojų ir pagalbos, skirtos su išminavimu susijusiai veiklai, diena Englishespañolfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos