Naršymo kelias

Įstrižai sujungtos ES ir Japonijos vėliavos © ES

ES nedelsdama sureagavo į Japonijos, kuri bando susidoroti su kovo 11 d. įvykusio žemės drebėjimo ir cunamio padariniais, taip pat krize kai kuriose atominėse elektrinėse, pagalbos prašymą.

Kovo 15 d. Japonija paprašė ES padėti įveikti prasidedančią humanitarinę krizę: šimtams tūkstančių žmonių reikia neatidėliotinos medicinos pagalbos, pastogės ir maisto, žemės drebėjimui ir cunamiui nusiaubus šalies šiaurės rytų pakrantę.

ES aktyvavo savo reagavimo į kritines situacijas mechanizmą English , kuris padeda 27 valstybėms narėms koordinuoti pagalbą, kai jas arba kitas pasaulio šalis ištinka krizė.

Kelios šalys nedelsdamos pasiūlė padėti antklodžių, čiužinių ir vandens butelių, cisternų bei valymo įrenginių paprašiusiai Japonijai.

ES teikia papildomą pagalbą:

  • steigia internetinę informacijos mainų sistemą English , skirtą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiems ES piliečiams,
  • subūrė 10 ekspertų grupę, kuri pasirengusi vykti į Japoniją koordinuoti ES pagalbos; jai padės radiacinės saugos, branduolinių technologijų ir kitų techninių sričių specialistai,
  • siunčia humanitarinės pagalbos specialistą, kuris prisijungs prie Jungtinių Tautų komandos, ir ryšių palaikymo pareigūną, kuris koordinuos ryšius su Japonijos vyriausybe.

Atominių elektrinių krizė

Krizė Japonijos atominėse elektrinėse atidžiai stebima. Komisija nuolat gauna naujausią informaciją iš Tarptautinės atominės energijos agentūros.

Siekdama įvertinti ES parengtį reaguoti į visas panašias problemas, Komisija taip pat susitiko su visų 27 ES valstybių narių nacionalinių branduolinės saugos institucijų atstovais ir su žmonėmis, atsakingais už Europos atominių elektrinių statybą ir valdymą.

Komisija ketina koordinuoti visų ES atominių elektrinių atsparumo nepalankiausiomis sąlygomis testavimą, kad užtikrintų jų saugumą. ES prašys kaimyninių šalių įsipareigoti atlikti panašius testus.

Tolesnė pagalba

ES su Japonijos vyriausybe palaiko nuolatinį ryšį, kad sužinotų, kokios papildomos pagalbos jai gali prireikti.

Daugiau apie ES veiksmus po Japoniją sukrėtusio žemės drebėjimo English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos