Naršymo kelias

Kad Europa būtų saugesnė - 22/11/2010

Kepuraitę su ES vėliava dėvintis vyras žiūri pro binoklius © ES

Iškelti penki glaudesnio bendradarbiavimo kovojant su pavojais saugumui - organizuotais nusikaltimais, terorizmu, nusikaltimais elektroninėje erdvėje, krizėmis ir nelaimėmis - tikslai.

Praėjusiais metais paskelbtos apklausos English duomenimis, keturi iš penkių europiečių pageidauja daugiau prieš organizuotą nusikalstamumą ir terorizmą nukreiptų ES lygmens veiksmų.

ES šalys jau bendradarbiauja įvairiose srityse siekdamos apsaugoti piliečius ir įmones, tačiau to nepakanka. Europos Sąjungai reikia labiau koordinuotos strategijos, kuri padėtų greitai reaguoti į pavojus saugumui - organizuotus nusikaltimus, tarptautinius teroristų išpuolius, nusikaltimus elektroninėje erdvėje, gaivalines ir žmogaus sukeltas krizes bei nelaimes.

Vidaus saugumo strategijos veiksmų plane DeutschEnglishfrançais nustatyti penki pagrindiniai geresnio bendradarbiavimo tikslai.

Organizuoti nusikaltimai

ES šalys glaudžiai bendradarbiaus tarpusavyje ir su kitomis pasaulio šalimis, siekdamos nustatyti ir išardyti nusikaltėlių tinklus, apsaugoti ekonomiką nuo organizuotų nusikaltimų ir parengti teisės aktus, įgalinančius valdžios institucijas konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytą turtą.

Terorizmas

ES sieks neleisti teroristams gauti lėšų ir medžiagų, apsaugoti ES transporto infrastruktūrą ir padėti bendruomenėms užkirsti kelią radikalizmo skatinimui ir būsimų teroristų verbavimui.

Kompiuteriniai nusikaltimai

ES planuoja specialiai kovai su kompiuteriniais nusikaltimais ruošti policijos pareigūnus, prokurorus ir teisėjus, parengti griežtesnius teisės aktus, bendradarbiauti su pramone, kad padidintų saugumą elektroninėje erdvėje, ir gerinti ES gynybos nuo kompiuterinių atakų gebėjimus. Bus įkurtas naujas Europos centras, kuriame ekspertai tirs nusikaltimus elektroninėje erdvėje ir bandys užkirsti jiems kelią. Reaguoti į nusikaltimus elektroninėje erdvėje bus pasirengęs kompiuterinių incidentų tyrimo tarnybų tinklas.

Sienų valdymas

Šalys bendromis pastangomis kovos su galimomis grėsmėmis prie ES išorės ir vidaus sienų. Jos rengs bendras prekybos žmonėmis, nelegalios imigracijos ir kontrabandos ataskaitas. Siūloma sukurti išorės sienų stebėjimo sistemą ir ypač atidžiai stebėti karštuosius išorės sienų taškus.

Krizių valdymas

ES šalių vyriausybės bendradarbiaus tarpusavyje, siekdamos užtikrinti, kad būtų sukurta reaguoti į gaivalines ir žmogaus sukeltas nelaimes (tiek ES, tiek už jos ribų) reikalinga infrastruktūra bei įranga ir kad būtų tam parengtų darbuotojų.

Dalį iš 41 plane pasiūlyto veiksmo jau pradėta įgyvendinti. Juos baigti vykdyti planuojama iki 2014 m.

Daugiau apie vidaus saugumą English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos