Naršymo kelias

Greitesnis reagavimas į nelaimes ES ir kitose šalyse - 26/10/2010

Vietos žmonių ir pagalbos darbuotojų grupė © ES/ECHO/Malini Morzaria

Kadangi pasaulyje įvyksta vis daugiau nelaimių ir jos vis sunkesnės, gerus ketinimus būtina paversti greitais ir efektyviais veiksmais, kuriais gelbėjamos gyvybės ir spartinamas atkūrimas.

Iš pastaruoju metu įvykusių nelaimių matyti, kad, nors dabartinė ES reagavimo į nelaimes sistema veikia gerai, ją dar galima tobulinti. Naujos strategijos English tikslas - pašalinti esamus trūkumus ir kuo geriau panaudoti ES bloko išteklius.

Dėl klimato kaitos, gyventojų skaičiaus didėjimo ir pramoninės veiklos plėtros kasmet įvykstančių nelaimių skaičius per pastaruosius 20 metų augo. Panašu, kad ši tendencija išliks.

Ištikus krizei komunikacijos ir koordinavimo centru, per kurį šalys gali gauti pagalbos, tampa ES stebėjimo ir informacijos centras English. Jis užtikrina, kad turimi ištekliai ir žinios patenkintų nelaimės ištiktų šalių poreikius.

Tačiau iki šiol reagavimo veiksmai buvo grindžiami atskirų ES šalių pagalbos pasiūlymais ištikus nelaimei. Naujosios strategijos tikslas - užtikrinti, kad visuomet būtų gelbėtojų komandų, turinčių tokios įrangos kaip lauko ligoninės bei orlaiviai miškų gaisrams gesinti ir pasirengusių veikti tučtuojau. Nelaimei ištikus kurį nors regioną ar šalį, jų gyventojams pagalbos reikėtų laukti trumpiau.

Strategija taip pat sutelkiami ES civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos ištekliai, siekiant geriau koordinuoti pagalbos teikimo veiksmus. Europos reagavimo į nelaimes centras glaudžiai bendradarbiaus su tarptautinėmis organizacijomis (pvz., Jungtinėmis Tautomis), Raudonuoju kryžiumi ir nevyriausybinėmis organizacijomis.

Visoje ES atlikto tyrimo English duomenimis, 80 % gyventojų mano, kad ES turėtų padėti ištikus nelaimėms, todėl strategija taip pat siekiama paprastus piliečius informuoti apie ES darbą tiek gaivalinių, tiek žmogaus sukeltų nelaimių atvejais ir Europoje, ir visame pasaulyje.

Šiais metais šalys kartu teikė medicininę priežiūrą ir pastogę nuo potvynių nukentėjusiems žmonėms Pakistane. Iš Europos Sąjungos valstybių Portugalija liepą paprašė įrangos miškų gaisrams gesinti. Visai neseniai ekspertų grupė padėjo Vengrijai įvertinti, kaip išvalyti išsiliejusio toksiško dumblo užterštą žemę ir upes.

Daugiau apie humanitarinę pagalbą ir civilinę saugą Englishfrançais

Daugiau apie ES reagavimą į nelaimes English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos