Navigācijas ceļš

Pakistānā plūdos izdzīvojušos apdraud epidēmija - 30/08/2010

Kristalīna Georgijeva tiekas ar Pakistānas plūdos cietušajiem © ES

ES palīdzības komisāre, atgriezusies no Pakistānas, brīdina, ka plūdus pārdzīvojušo cilvēku vidū strauji izplatās pa ūdeni pārnēsājamas slimības, radot epidēmijas draudus.

Komisāre Kristalīna Georgijeva divu dienu ceļojuma laikā tikās ar Pakistānas amatpersonām, palīdzības darbiniekiem un plūdos cietušajiem. Viņa norādīja, ka postījumi ir skāruši teritoriju, kas ir piecreiz lielāka par Beļģiju, un tie ir milzīgi.

"Mani ļoti uztrauc epidēmija," K. Georgijeva paziņoja preses konferencē, norādot uz to, ka pēdējās dienās ir satraucoši pieaudzis no netīrā ūdens saslimušo cilvēku skaits. ES valstu ārlietu ministri plāno nākamnedēļ apspriesties par atbildes reakciju.

Musona izraisītajos plūdos bojā aizgājuši 1500-2000 cilvēku, ir aizskalots vairāk nekā miljons māju un iznīcināts aptuveni 3,4 miljoni hektāru labības. Kopumā ir skarti ap 17 miljoni cilvēku.

ES dalībvalstis ir apņēmušās katastrofas seku mazināšanai ziedot 230 miljonus eiro, ieskaitot 70 miljonus ES finansējuma, un tas ir vairāk nekā puse no ANO sākotnējā atbalsta plāniem.

Pakistānai būs arī vajadzīga palīdzība atjaunošanā, bet vēl nav skaidrs, cik daudz. Gada beigās Islamabadā notiks līdzekļu ziedotāju konference.

 

Lasiet vēl par ES humāno palīdzību Pakistānai Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites