Naršymo kelias

Išgyvenusiems potvynį Pakistane gresia epidemija - 30/08/2010

Kristalina Georgieva susitinka su nukentėjusiaisiais nuo potvynio Pakistane © ES

Iš Pakistano grįžusi už humanitarinę pagalbą atsakinga Europos Komisijos narė įspėja, kad vandens atneštos ligos sparčiai plinta tarp gyventojų, išsigelbėjusių nuo potvynio, ir gresia epidemija.

Europos Komisijos narė Kristalina Gerogieva per savo dviejų dienų kelionę susitiko su Pakistano valdžios atstovais ir nukentėjusiaisiais nuo potvynio. Ji sakė, kad sugriovimų mastas baisus, o nuniokotos zonos plotas maždaug toks, kokį užimtų penkios Belgijos.

"Labai bijau, kad nekiltų epidemija", - sakė K. Georgieva spaudos konferencijoje, kalbėdama apie nerimą keliantį susirgimų vandens atneštomis ligomis daugėjimą pastarosiomis dienomis. ES valstybių narių užsienio reikalų ministrai susitikime kitą savaitę pasirengę aptarti pagalbos strategiją.

Per rekordinius lietų sezono potvynius žuvo 1500-2000 žmonių, buvo nuplauta per milijoną namų ir suniokota apie 3,4 mln. hektarų pasėlių. Iš viso nukentėjo apie 17 mln. žmonių.

ES šalys įsipareigojo skirti 230 mln. eurų skubios pagalbos (įskaitant 70 mln. eurų iš ES fondų). Tai sudaro daugiau kaip pusę pradinių JT numatytų skirti pagalbos lėšų.

Pakistanui reikės padėti atstatymo darbuose, bet kiek tai kainuos dar nėra aišku. Šiais metais Islamabade bus surengta pagalbos teikėjų konferencija.

 

Daugiau apie ES pagalbą Pakistanui Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos