Navigatsioonitee

Pakistani üleujutuse ohvreid ähvardab epideemia - 30/08/2010

Kristalina Georgieva kohtub Pakistani üleujutuse ohvritega © EL

Pakistani-visiidilt naasnud ELi humanitaarabi volinik hoiatab, et üleujutuse ohvrite hulgas kiiresti leviv veega edasikanduv haigus võib võtta epideemia mõõtmed.

Kahepäevase visiidi käigus kohtus volinik Kristalina Georgieva Pakistani ametnike, humanitaarabitöötajate ja üleujutuse ohvritega. Häving on tema sõnul kohutav ning hõlmab pindala, mis on viis korda suurem kui Belgia.

"Tunnen suurt muret epideemiate puhkemise pärast," ütles volinik Georgieva pressikonverentsil, viidates veega leviva haiguse juhtumite murettekitavale sagenemisele viimastel päevadel. Järgmisel nädalal kohtuvatel ELi välisministritel on kavas arutada, kuidas olukorrale reageerida.

Mussoonidest põhjustatud rekordiliste üleujutuste tagajärjel on hukkunud 1500-2000 inimest, üle miljoni kodu ja ligikaudu 3,4 miljonit hektarit saaki on hävinud. Kokku on saanud kannatada umbes 17 miljonit inimest.

ELi liikmesriigid on lubanud eraldada hädaabi 230 miljoni euro väärtuses (sealhulgas 70 miljonit eurot ELi eelarvest), mis moodustab üle poole ÜRO algselt seatud eesmärgist.

Pakistan vajab abi ka ülesehitustöödeks, kuid selle maht on veel ebaselge. Veel käesoleva aasta jooksul korraldatakse Islamabadis abiandjate konverents.

 

Lisateave Pakistanile osutatava ELi abi kohta Englishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad