Cesta

Oběti povodní v Pákistánu čelí riziku epidemií - 30/08/2010

Kristalina Georgievová s oběťmi povodní v Pákistánu © EU

V Pákistánu se po povodních rychle přenášejí nemoci. Počet nemocných neustále roste a hrozí vypuknutí epidemie, varovala komisařka EU pro humanitární pomoc po svém návratu z této země.

Během své dvoudenní cesty do Pakistánu se komisařka Kristalina Georgievová setkala s představiteli tamějších úřadů, humanitárními pracovníky a samotnými obětmi povodní. Míru devastace označila za "děsivou", přičemž podotkla, že zasažené území má pětkrát větší rozlohu než Belgie.

"Mám velkou obavu z nástupu epidemií," řekla na tiskové konferenci v souvislosti s tím, že v posledních dnech rapidně vzrostl počet případů nemocí přenášených vodou. Ministři zahraničí EU mají na svém zasedání příští týden projednat, jakým způsobem bude EU reagovat.

Vinou nedávných monzunových dešťů a následných povodní přišlo o život asi 1 500 až 2 000 osob. S vodou zmizelo více než milion domovů a asi 3,4 milionu hektarů zemědělských plodin. Celkově tak bylo povodněmi zasaženo přibližně 17 milionů lidí.

Země EU se zavázaly, že v rámci nouzové pomoci uvolní 230 milionů eur (z toho 70 milionů přímo z finančních prostředků EU). To představuje více než polovinu původně zamýšlené pomoci OSN.

Pákistán bude rovněž potřebovat pomoc s obnovou postižených území. Do jaké míry však zatím není jasné. Dárcovská konference se bude v Islámábádu konat ještě v průběhu letošního roku.

 

Další informace o pomoci EU Pákistánu Englishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy