Navigācijas ceļš

"World Expo 2010" Šanhajā, aizraujošs otrais puslaiks - 05/08/2010

ES paviljons 2010. gada vispasaules izstādē Šanhajā © ES

Pasaules izstādē, kas ilgs līdz oktobra beigām, ES demonstrē savas nākotnes tehnoloģijas ilgtspējīgas pilsētu attīstības jomā.

"EXPO" Englishfrançais nu ir pusē, un to jau ir apmeklējuši pavisam ap 37 miljoniem interesentu, kuriem tagad vajadzētu būt skaidrākam priekšstatam par ilgtspējīgu pilsētu attīstību. Faktiski izstāde rāda ceļu nākotnē lielai cilvēces daļai, jo jau šodien katrs otrais pasaules iedzīvotājs dzīvo pilsētā, un šī tendence pastiprinās.

Līdz šim ES paviljonā, kas pirmo reizi uzsliets "EXPO" ārpus Eiropas, katru dienu ir ieradušies aptuveni 30 000 apmeklētāji, lai novērtētu Eiropas redzējumu par nākotnes metropoli atbilstoši izstādes tēmai "Labāka pilsēta — labāka dzīve".

Paredzams, ka Beļģijas-Eiropas paviljonu English apmeklēs vairāk nekā pieci miljoni interesentu, lai trīsdimensiju animācijas ekskursijā ar tēmu "Zaļāka Eiropa" uzzinātu visu par ES iniciatīvām pilsētu vides un klimata aizsardzības jomā.

Lai uzsvērtu, cik liela nozīme ir tirdzniecībai ar progresīvām vides tehnoloģijām, jūlija beigās "Tirdzniecības dienās" izstādi apmeklēja arī ES tirdzniecības komisārs Karels de Gihts. Ķīna ir tirgus, kur visstraujāk pieaug imports no Eiropas, 2009. gadā uz turieni eksportēja preces 82 miljardu eiro vērtībā.

"Zaļāka Eiropa zaļākai pasaulei" būs tēma Eiropas un Ķīnas ekspertu sanāksmei septembrī. Tur viņi spriedīs arī par ciešāku sadarbību starp ES un Ķīnu pilsētu attīstības jomā.

Papildus galvenajai tēmai, kas veltīta mūsu pilsētu nākotnei, "EXPO" apmeklētāji nākamajos trijos mēnešos var izbaudīt arī Eiropas kultūru. Septembra sākumā Eiropas operas festivāla laikā Eiropas mūziķi ES paviljonā radīs Eiropas operas namu atmosfēru. Nākamā būs Eiropas Mākslas nakts oktobra sākumā, kad jauni mākslinieki no visas Eiropas visu Eiropas paviljonu pārvērtīs vienā milzīgā brīvdabas skatuvē.

Turpmākajos mēnešos "EXPO" programmā atkal būs futbols. Pasaules kausa izcīņas laikā Beļģijas-ES paviljona priekšā varēja vērot spēļu tiešraidi. Septembra beigās paviljona patrons un UEFA prezidents Mišels Platinī vēlreiz pulcēs ļaužu masas ES paviljonā uz Eiropas futbola festivālu.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites