Naršymo kelias

Pasaulinė paroda Šanchajuje "Expo 2010" įpusėjo - 05/08/2010

ES paviljonas pasaulinėje parodoje "Expo 2010" Šanchajuje © ES

Iki spalio pabaigos Šanchajuje vyksiančioje pasaulinėje parodoje ES demonstruoja pažangiausias tvarios miestų plėtros technologijas

Pasaulinė paroda "Expo 2010" Englishfrançais įpusėjo ir jau pritraukė apie 37 mln. lankytojų, kurie turėjo galimybę sužinoti, kaip ateityje planuojama užtikrinti tvarią miestų plėtrą, t. y., kas ateityje laukia daugiau kaip pusės pasaulio gyventojų. Jau šiandien kas antras žmogus gyvena mieste ir šis skaičius vis didėjas. ES pirmą kartą dalyvauja ne Europoje vykstančioje pasaulinėje parodoje.

Kasdien ES paviljone, pavadintame "Geresnis miestas - geresnis gyvenimas", apsilanko apie 30 000 lankytojų, norinčių sužinoti, kaip Europa įsivaizduoja tvarius ateities didmiesčius.

Bendrame Belgijos ir ES paviljone English lankytojai gali pasivaikščioti po trimatę, sukurtą pasitelkus animacinius elementus "ekologiškesnę Europą" ir sužinoti viską apie ES iniciatyvas miestų aplinkos ir klimato apsaugos srityje. Čia iš viso tikimasi sulaukti per 5 milijonus lankytojų.

Liepos pabaigoje prekybos dienų proga parodoje apsilankė ir už prekybą atsakingas ES Komisijos narys Karelas de Guchtas, kuris pabrėžė, kokia svarbi prekyba pažangiosiomis aplinkos apsaugos technologijomis. Kinija yra sparčiausiai auganti ES eksporto rinka: 2009 m. į šią šalį ES eksportavo 82 mlrd. eurų vertės prekių.

Rugsėjo mėnesį ES ir Kinijos ekspertai susirinks į konferenciją "Ekologiškesnė Europa ekologiškesniam pasauliui", kurioje jie dar kartą diskutuos, kaip ES ir Kinija galėtų geriau bendradarbiauti miestų plėtros srityje.

Per ateinančius tris mėnesius parodos lankytojai galės ne tik išvysti pagrindines ateities miestų atrakcijas, bet ir iš arčiau susipažinti su Europos kultūra. Rugsėjo pradžioje Europos operos festivalio metu ES artistai ES paviljone atkurs senojo žemyno operos teatrų nuotaiką. Spalio pradžioje iš visos Europos suvažiavę jaunieji menininkai visą ES paviljoną Europos menų naktį pavers didžiule scena po atviru dangumi.

Antrojoje parodos dalyje svarbi programos dalis vėl bus futbolas. Per visą Pasaulio futbolo čempionatą ant prieš Belgijos ir ES paviljoną įrengto ekrano buvo tiesiogiai transliuojamos futbolo varžybos. Rugsėjo pabaigoje vyks Europos futbolo šventė. Jos metu paviljono globėjas ir UEFA pirmininkas Michelis Platini visus apvaliojo kamuolio aistruolius pakvies apsilankyti ES paviljone.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos