Ścieżka nawigacji

Szanghaj 2010 - UE po raz pierwszy uczestniczy w wystawie światowej poza Europą - 03/05/2010

UE ma swój pawilon na Expo w Szanghaju. Jest to dla Unii pierwsza tego rodzaju okazja, aby przedstawić się chińskiej publiczności.

Po raz pierwszy w historii UE jest reprezentowana na wystawie światowej odbywającej się poza Europą. Od 1 maja przez 6 miesięcy w Szanghaju Englishfrançais można będzie odwiedzić pawilon Unii, która uczestniczy w Expo na zaproszenie Chin - swojego drugiego co do wielkości partnera handlowego.

UE dzieli pawilon English z Belgią, która tego lata przejmie na pół roku rotacyjne przewodnictwo w UE. Pawilon znajduje się w europejskiej części wystawy, obok większości pawilonów krajowych należących do państw członkowskich.

Zgodnie z przewidywaniami wystawę odbywającą się w najbardziej znanym ośrodku przemysłowym i finansowym Chin odwiedzi ponad 70 mln osób. Jedną z pierwszych osobistości, która odwiedziła belgijsko-unijny pawilon, był José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej.

Pod hasłem "Inteligentna Europa" UE prezentuje swoje osiągnięcia - jak np. program wymiany studentów Erasmus czy wspólna waluta - nie tylko Chińczykom, lecz również odwiedzającym z całego świata. Trójwymiarowa animowana prezentacja, którą można oglądać w pawilonie, podkreśla również znaczenie ochrony środowiska i przedstawia historyczne i turystyczne atrakcje Europy, jak Akropol czy Wieża Eiffla.

Nie zabraknie też europejskich imprez kulturalnych. Odbędzie się festiwal nauki, koncerty, przedstawienia, a nawet mecz piłki nożnej z udziałem Michela Platiniego, prezesa UEFA - jednego ze sponsorów pawilonu. W ramach specjalnego tygodnia tematycznego odbędzie się mecz towarzyski, w którym zmierzą się ze sobą gwiazdy europejskiego i chińskiego futbolu.

UE na Expo 2010 w Szanghaju English

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki