Navigācijas ceļš

ES uznāciens vispasaules izstādē Šanhajā - 03/05/2010

Vispasaules izstādē "World Expo 2010" Ķīnas publika pirmo reizi var iepazīties ar ES.

Pienākusi pirmā reize, kad Eiropas Savienība piedalās vispasaules izstādē "World Expo", kas notiek ārpus Eiropas. No 1. maija tā sešus mēnešus stāstīs un rādīs par sevi rūpniecības un finanšu metropolē Šanhajā Englishfrançais . Uzaicinājumu piedalīties tai izteica Ķīna, ES otrais lielākais tirdzniecības partneris.

ES paviljonu English dala ar Beļģiju, kura šovasar uz pusgadu uzņemsies ES prezidentvalsts pienākumus. Izstādes Eiropas kvartālā netālu no ES paviljona atrodas arī daudzu dalībvalstu mītnes.

Gaidāms, ka vispasaules izstādi apmeklēs vairāk nekā 70 miljoni cilvēku. Beļģijas un ES kopīgajā paviljonā jau ir iegriezies Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu.

Izvēloties lozungu "Inteliģenta Eiropa", ES vēlas Ķīnas iedzīvotājiem un no visas pasaules sabraukušajiem viesiem stāstīt par vienotās Eiropas sasniegumiem un panākumiem, piemēram, studentu programmu "Erasmus" un eiro. Apmeklētājiem tiek piedāvāta trīsdimensiju prezentācija par dabas aizsardzību, Eiropas vēsturi un kultūras pieminekļiem, kā Akropoli un Eifeļa torni.

Neiztikt arī bez dažādiem pasākumiem — notiks gan zinātnei veltīts festivāls, gan koncerti un teātra izrādes, turklāt īpaša vieta atvēlēta arī futbolam Eiropā. UEFA priekšsēdētājs Mišels Platinī piekrita būt par ES paviljona "krusttēvu". Futbolam veltītā nedēļā notiks draudzības spēle, kur Eiropas futbola zvaigznes mērosies spēkiem ar Ķīnas slavenāko spēlētāju komandu.

Eiropas Savienība 2010. gada vispasaules izstādē Šanhajā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites