Naršymo kelias

ES dalyvauja pasaulinėje parodoje Šanchajuje - 03/05/2010

Atidariusi paviljoną pasaulinėje parodoje Šanchajuje, Europos Sąjunga pirmą kartą prisistato plačiajai Kinijos visuomenei.

Tai pirmas kartas, kai Europos Sąjungai atstovaujama pasaulinėje parodoje, kuri surengta ne Europoje. Gavusi savo antros pagal dydį prekybos partnerės Kinijos kvietimą, Europos Sąjunga gegužės 1 d. Šanchajuje Englishfrançais atidarė savo paviljoną, kuriame bus galima lankytis šešis mėnesius.

Europos Sąjungos paviljonas English bendras su Belgija - šalimi, kuri šią vasarą šešiems mėnesiams perims pirmininkavimą ES. Paviljonas stovi Europos šalims skirtoje parodos vietoje, šalia daugumos jos valstybių narių paviljonų.

Tikimasi, kad parodoje, kuri surengta žymiausiame Kinijos pramonės ir finansų centre, apsilankys per 70 mln. žmonių. Vienas iš pirmųjų aukštas pareigas užimančių Belgijos ir Europos Sąjungos paviljono lankytojų buvo Europos Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso.

Pasirinkusi temą "Sumani Europa" Europos Sąjunga siekia ne tik kinams, bet ir lankytojams iš viso pasaulio pristatyti savo laimėjimus, pavyzdžiui, studentų mainų programą "Erasmus" ir bendrą valiutą. Paviljone rodomi trimačiai filmai, kuriuose atkreipiamas dėmesys į aplinkos apsaugą, supažindinama su Europos istorija ir lankytinomis vietomis, pavyzdžiui, Akropoliu ir Eifelio bokštu.

Daug dėmesio bus skiriama ir Europos kultūrai - bus surengtas mokslo festivalis, vyks įvairių koncertų ir spektaklių. Vienas iš ES paviljono globėjų UEFA prezidentas Michelis Platini specialią teminę savaitę ketina surengti futbolo varžybas, per kurias susirungs Europos ir Kinijos futbolo žvaigždės.

Europos Sąjunga parodoje "Expo 2010" Šanchajuje English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos