Navigatsioonitee

Shanghai 2010: ELi jaoks esmakordne - 03/05/2010

Oma paviljoniga Shanghai maailmanäitusel tutvustab EL end esmakordselt laiemale Hiina üldsusele.

EL on esimest korda esindatud maailmanäitusel, mis toimub väljapool Euroopat. Oma tähtsuselt teise kaubanduspartneri Hiina erikutsel on alates 1. maist järgmise kuue kuu vältel avatud ELi paviljon Shanghai maailmanäitusel Englishfrançais .

EL jagab oma paviljoni English Belgiaga, kes alates juulist asub täitma ELi eesistujariigi kohustusi. Paviljon asub maailmanäituse nn Euroopa alas koos enamiku ELi liikmesriikide paviljonidega.

Expole oodatakse üle 70 miljoni külastaja. Belgia-Euroopa paviljoni esimene oluline külaline oli Euroopa Komisjoni president José Manuel Barroso.

Teema raames "intelligentne Euroopa" soovib EL tutvustada oma saavutusi, nagu üliõpilaste vahetusprogramm Erasmus ja ühisraha euro, mitte üksnes hiinlastele, vaid külastajatele kogu maailmast. Paviljoni tutvustavas kolmemõõtmelises joonisfilmis tuuakse esile ka keskkonnakaitse, Euroopa ajalugu ning vaatamisväärsused, nagu Akropol ja Eiffeli torn.

Näituse raames korraldatakse ka mitmeid kultuuriüritusi, nagu teadusfestival, mitmed kontserdid ja etendused. Unustatud ei ole ka Euroopa jalgpalli: UEFA president Michel Platini on ELi paviljoni patroon ning erilise teemanädala raames mängib Euroopa jalgpallitähtedest koosnev meeskond Hiina parimate jalgpallurite vastu.

Euroopa Liit Shanghai maailmanäitusel Expo 2010 English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad