Cesta

Premiéra EU na Expu 2010 v Šanghaji - 03/05/2010

Na světové výstavě v Šanghaji se EU poprvé představuje početnému čínskému publiku.

Evropská unie je poprvé zastoupena na světové výstavě mimo Evropu. Od 1. května se bude na pozvání Číny, která je jejím druhým nejvýznamnějším obchodním partnerem, po šest týdnů prezentovat v průmyslovém a finančním centru - v Šanghaji Englishfrançais .

Svůj pavilon English sdílí Unie s Belgií, která v létě na šest měsíců přebírá předsednictví v Radě. V "evropské čtvrti" výstavy Expo se EU jako celek představí společně se svými členskými státy.

Podle odhadů má výstavu navštívit okolo 70 milionů návštěvníků. Belgicko-evropský pavilon již navštívil předseda Evropské komise José Manuel Barroso.

S mottem "inteligentní Evropa" čínské návštěvníky i hosty z ostatních zemí zaujmou vymoženosti jednotné Evropy, jako je například společná měna či vzdělávací program Erasmus. Během prohlídky je dále k vidění 3D animace zaměřená na ochranu životního prostředí, dějiny Evropy a její pamětihodnosti, jako je aténská Akropole nebo Eiffelova věž v Paříži.

Prezentace EU završí kulturní akce - kromě vědeckého festivalu, koncertů a divadelních představení tu dostane místo i evropský fotbal. Prezident UEFA Michel Platini, který je patronem pavilonu EU, nastoupí v rámci speciálního sportovního týdne s týmem evropských fotbalových hvězd proti svým čínským protějškům.

Evropská unie na Expu 2010 v Šanghaji English

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy