Naršymo kelias

Tūkstantmečio vystymosi tikslai: laikas keisti tempą - 21/04/2010

ES vėliava apsisiautęs afrikietis © EB

Rekomendacijos, kaip ES šalys galėtų laikytis įsipareigojimų kovoti su badu, skurdu ir ligomis.

Už vystymąsi atsakingas ES Komisijos narys Andris Piebalgs tvirtino, kad ES šalys turėtų skirti daugiau lėšų siekiant padėti pasaulio skurstantiesiems ir paragino jas parengti metinius vystymosi pagalbos didinimo ir veiksmingesnio lėšų naudojimo planus.

Supažindindamas su ES rekomendacijomis, kaip ES šalys galėtų pasiekti prieš dešimtmetį JT valstybių narių patvirtintus vystymosi tikslus Englishespañolfrançais , Andris Piebalgs pabrėžė, kad šie planai turėtų būti realistiški ir lengvai įvertinami.

Juos Komisija rekomenduoja pateikti prieš JT aukščiausiojo lygio susitikimą vystymosi tikslų tema. Tikimasi, kad rugsėjo mėnesį vyksiančiame susitikime pasaulio lyderiai atnaujins įsipareigojimus kovoti su badu, skurdu ir ligomis.

"Europa turi ir toliau išlaikyti svarbiausios ir patikimiausios kovotojos su skurdu pozicijas. Turime laikytis įsipareigojimų skirti didesnę ir geresnę pagalbą", - teigė Komisijos narys.

ES yra svarbiausia pasaulyje vystymosi pagalbos teikėja. Ji teikia daugiau nei pusę visos oficialios vystymosi pagalbos.

2008 m. ES buvo gerokai padidinusi paramą vystymuisi, bet 2009 m. dėl finansinės krizės, sukėlusios didžiausią per pastaruosius dešimtmečius nuosmukį, ES šią paramą sumažino. Visos kartu valstybės narės vargingiausioms pasaulio šalims skyrė 49 mlrd. eurų pagalbą - tai apie 0,4 % ES bendrųjų pajamų. ES šalys įsipareigojo iki 2015 m. pagalbą padidinti iki 0,7% bendrųjų pajamų.

Be to, ES rekomenduoja taikyti naujoviškus finansavimo metodus ir veiksmingiau kovoti su mokesčių mokėjimo vengimu besivystančiose šalyse. Visos šios rekomendacijos trumpai išdėstytos 12 punktų veiksmų plane.

Pagrindinis 2001 m. JT iškeltas tūkstantmečio tikslas - visame pasaulyje 50 % sumažinti itin skurdžiai (mažiau nei už 1,25 JAV dolerio per dieną) gyvenančių žmonių dalį. To pasiekus, skurstančiųjų dalis sumažėtų nuo 42 % iki 21%, palyginti su 1990 m skurdo lygiu.

2005 metais, nepaisant didelių skirtumų tarp įvairių šalių ir regionų, atrodė, kad pasaulis žengia teisingu skurdo mažinimo keliu. Pasaulio banko duomenimis, tuo metu pasaulyje itin skurdžiai gyveno 1,4 mlrd. žmonių - 26 % pasaulio gyventojų.

Tačiau nuo tada dėl ekonominės krizės ir išaugusių maisto bei degalų kainų skurde vėl atsidūrė milijonai žmonių. Nepaisant laimėjimų keliose srityse, pažanga, kaip antai mažinant skurdą ir siekiant pagerinti sanitarines sąlygas, tebėra lėta.

Didžiausia pažanga padaryta Kinijoje. Labiausiai atsilieka Afrikos į pietus nuo Sacharos regionas.

 

ES Tūkstantmečio vystymosi tikslų siekimo planas Englishfrançais

Daugiau apie ES skiriamą vystymosi pagalbą Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos