Navigācijas ceļš

No kreisās: Ketrina Eštone, Hilarija Klintone un Bans Gimuns © ES

ES sola vairāk nekā 1,2 miljardus eiro Haiti rekonstrukcijai un ilgtermiņa attīstībai.

Lēmums par finansējumu tika paziņots pagājušajā nedēļā Ņujorkā notikušajā ANO konferencē par Haiti Englishespañolfrançais .

Kopumā līdzekļu devējas valstis apsolīja 7,3 miljardus eiro (9,9 miljardus ASV dolāru), lai palīdzētu valstij atjaunoties pēc postošās zemestrīces janvārī. Vairāk nekā puse (5,3 miljardi eiro) no šīs summas tika apsolīti 2010.-2011. gadam. Haiti šim laika posmam bija lūgusi tikai 3,9 miljardus eiro.

ES augstā pārstāve ārlietās Ketrina Eštone aicina izstrādāt 10 gadu ekonomikas plānu, kas aptver ne vien rekonstrukciju, bet arī vispārēju attīstību un izaugsmi.

"ES atzīst, ka Haiti rekonstrukcija nozīmē ilgtermiņa apņemšanos no partneru puses," viņa saka. ES jau sen ir viena no Karību valstu lielākajām ekonomiskās palīdzības sniedzējām.

Humanitārās palīdzības komisāre Kristalīna Georgijeva ierosina izmantot samaksu par padarīto darbu un nelielus aizdevumus, lai rosinātu attīstību un dotu cerību Haiti iedzīvotājiem.

Zemestrīcē vairāk nekā 200 000 cilvēku aizgāja bojā un vairāk nekā miljons zaudēja pajumti. ES jau ir ziedojusi 300 miljonus eiro humānajai palīdzībai.

Lasiet vēl par ES humāno palīdzību Haiti Englishespañolfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites