Naršymo kelias

Iš kairės į dešinę: Catherine Ashton, Hillary Clinton ir Ban Ki-moon© ES

ES įsipareigojo skirti daugiau kaip 1,2 mlrd. eurų Haičiui atstatyti ir jo ilgalaikiam vystymuisi užtikrinti.

Sprendimas dėl finansavimo paskelbtas praėjusią savaitę Niujorke vykusioje JT konferencijoje Haičio tema Englishespañolfrançais .

Valstybės donorės iš viso pasižadėjo skirti 7,3 mlrd. eurų (9,9 mlrd. dolerių) sausio mėnesį žemės drebėjimo nusiaubtam Haičiui atstatyti. Daugiau nei pusę šių lėšų (5,3 mlrd. dolerių) įsipareigota skirti 2010–2011 metams. Haitis šiam laikotarpiui buvo prašęs tik 3,9 mlrd. dolerių.

ES vyriausioji įgaliotinė užsienio reikalams Catherine Ashton ragino parengti 10 metų ekonomikos planą, kuriame būtų numatyta ne tik kaip atstatyti Haitį, bet ir kaip užtikrinti jo vystymąsi ir augimą.

„ES pripažįsta, kad siekiant atstatyti Haitį, reikia, kad Haičio vystymosi partnerės įsipareigotų ilgam laikui teikti pagalbą“, – pažymėjo ji. ES seniai yra viena svarbiausių paramos Karibų baseino šalims teikėjų.

Už humanitarinę pagalbą atsakinga Komisijos narė Kristalina Georgieva siūlo įgyvendinti mokamo darbo programas ir teikti mažas paskolas, siekiant paskatinti Haičio vystymąsi ir sudaryti Haičio gyventojams sąlygas patiems valdyti padėtį.

Per žemės drebėjimą žuvo per 200 000 žmonių, o daugiau kaip milijonas tapo benamiais. ES jau suteikė 200 mln. eurų humanitarinę pagalbą.

Daugiau apie ES pagalbą Haičiui Englishespañolfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos