Cesta

Obnova Haiti po zemětřesení - 06/04/2010

Zleva:  Catherine Ashtonová, Hillary Clintonová a Pan Ki-mun © EU

Na obnovu a dlouhodobý rozvoj Haiti přislíbila Unie přes 1,2 miliardy eur.

O finanční pomoci na obnovu zemětřesením zničené země se rozhodlo na konferenci OSN o Haiti Englishespañolfrançais , jež se konala minulý týden v New Yorku.

Dárcovské země přislíbily celkem 9,9 miliardy dolarů (7,3 miliardy eur). Z této částky bude více než polovina (5,3 miliardy dolarů) poskytnuta v období 2010–11, přičemž Haiti na uvedené období zažádalo pouze o 3,9 miliardy dolarů.

Catherine Ashtonová, vysoká představitelka EU pro zahraniční záležitosti, vyzvala k vytvoření 10letého hospodářského plánu, který by se nevěnoval pouze obnově, ale zaměřil se i na budoucí rozvoj a růst země.

„EU si uvědomuje, že obnova Haiti znamená rovněž dlouhodobý závazek ze strany partnerských zemí,“ uvedla Ashtonová. Unie patří již dlouhou dobu k nejdůležitějším poskytovatelům finanční podpory pro tuto zemi.

Komisařka pro humanitární pomoc Kristalina Georgievová navrhuje využít k rozvoji místní ekonomiky drobných půjček a programů přímých hotovostních plateb za odvedenou práci.

Zemětřesení si vyžádalo přes 200 000 lidských životů a zanechalo za sebou více než milion lidí bez přístřeší. Doposud Unie této ostrovní zemi poskytla humanitární pomoc ve výši 300 milionů eur.

Více o pomoci Unie Haiti Englishespañolfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy