Navigācijas ceļš

Čīle atgūstas pēc zemestrīces - 17/03/2010

Pēc zemestrīces sašķēlusies ēka Čīlē © Reporters

Čīles jaunā prezidenta inaugurācijas ceremonija atstāj nebijušu iespaidu uz ES jauno humānās palīdzības komisāri.

Kristalīna Georgijeva apmeklēja prezidenta inaugurācijas ceremoniju Čīlē, kurp viņa bija devusies, lai pārbaudītu ES palīdzības operāciju norisi šajā Dienvidamerikas valstī, kur pagājušajā mēnesī bija notikusi spēcīga zemestrīce. ES nosūtīja 3 miljonus eiro vērtu palīdzību un ekspertus, kuru uzdevums bija koordinēt palīdzības sūtījumu sadali.

Neilgi pirms tam, kad jaunajam prezidentam Sebastjanam Pinjeram vajadzēja nodot zvērestu Čīles parlamentā Valparaiso pilsētā, valsts piekrasti skāra spēcīgs pēcgrūdiens, kam pusstundas laikā sekoja vēl divi. Tomēr uz ēkas izeju neviens nemetās, un Pinjera turpināja sasveicināties ar pasaules valstu vadītājiem, it kā nekas nebūtu noticis. Komisāre savos emuāros English panikas trūkumu izskaidro ar to, ka šajā zemestrīču bieži skartajā valstī ir izveidojušies ļoti augsti ēku drošības standarti.

Čīli 27. februārī satricināja zemestrīce, kas ar savām 8,8 ballēm vērtējama kā viena no spēcīgākajām, taču mirušo skaits, par laimi, bija samērā zems — apmēram 500 cilvēku. Lielākā daļa no tiem gāja bojā cunami, kas sekoja pazemes grūdienam. Lai gan daudzām ēkām nodarīti nopietni bojājumi, lielākā daļa tomēr nesabruka.

Čīle lūdza starptautisko palīdzību, norādot, ka īpaši vajadzīgi ir mehāniskie tilti, lauka slimnīcas, satelīttelefoni, sālsūdens attīrīšanas iekārtas, teltis un lauka virtuves.

ES sniegto palīdzību pašlaik sadala četras aģentūras: "Télécoms Sans Frontières" (Telekomunikācijas bez robežām), Panamerikas Veselības organizācija un Sarkanā Krusta Spānijas un Vācijas nodaļas.

Čīlē uz vietas darbojas četri ES humānās palīdzības eksperti un civilās aizsardzības English glābēju komanda, kurā ir seši cilvēki.

Daudzas dalībvalstis ir nosūtījušas palīdzību neatkarīgi no ES organizētajiem pasākumiem. Reģionā pašlaik darbojas arī eksperti no Spānijas, Vācijas un Francijas.

Viņu darbu koordinē ES pārraudzības un informācijas centrs Briselē, kas strādā 24 stundas diennaktī.

Vairāk par ES humāno palīdzību Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites