Naršymo kelias

Čilė atsistato po žemės drebėjimo - 17/03/2010

Žemės drebėjimo Čilėje į dvi dalis perskeltas pastatas © Reporters

Naujojo Čilės prezidento inauguracija buvo jaudinantis momentas naujajai ES Komisijos narei, atsakingai už humanitarinę pagalbą. Priežasčių jaudintis buvo ne viena.

Kelionėje, per kurią buvo tikrinama, kaip vykdomos ES pagalbos operacijos praėjusį mėnesį nuo didelio žemės drebėjimo nukentėjusioje Pietų Amerikos šalyje, Kristalina Georgieva dalyvavo prezidento inauguracijos ceremonijoje. ES skyrė 3 mln. eurų pagalbą ir nusiuntė ekspertų jos skirstymui koordinuoti.

Likus vos kelioms minutėms iki Prezidento Sebastiáno Piñeros priesaikos Čilės parlamente, šalies centriniame regione esančiame Valparaiso mieste, pakrantę sudrebino stiprus pakartotinis požeminis smūgis, per artimiausią pusvalandį jį palydėjo dar du, bet niekas nepuolė prie išėjimų, o S. Piñera tęsė sveikinimo kalbą pasaulio šalių vadovams, lyg nieko nebūtų įvykę. Savo tinklaraštyje English Komisijos narė rašo, kad į paniką niekas nepuolė todėl, kad visi pasitiki aukštų standartų statiniais, šioje žemės drebėjimų rizikos zonoje esančioje šalyje statomais pagal griežtus reikalavimus.

Vasario 27 d. įvykęs 8,8 balo pagal Richterio skalę žemės drebėjimas buvo vienas iš stipriausių per visą šalies istoriją, bet žuvusiųjų buvo palyginti nedaug – apie 500. Daugumą pražudė žemės drebėjimą lydėjęs cunamis. Nors daug pastatų buvo smarkiai apgadinti, dauguma jų nesugriuvo.

Čilė paprašė tarptautinės bendrijos pagalbos – laikinųjų tiltų, lauko ligoninių, palydovinio ryšio telefonų, vandens gėlinimo įrangos, palapinių ir lauko virtuvių.

ES pagalbą skirstyti padeda keturios agentūros: „Telekomai be sienų“ (pranc. Télécoms Sans Frontières), Amerikos sveikatos organizacija (angl. Pan-American Health Organisation) ir Ispanijos bei Vokietijos Raudonojo Kryžiaus organizacijos.

ES į Čilę nusiuntė keturis humanitarinės pagalbos ekspertus ir šešių žmonių civilinės saugos English komandą.

Kai kurios valstybės narės ES skirtą pagalbą papildė savo atskiru indėliu. Ispanija, Vokietija ir Prancūzija į regioną taip pat nusiuntė specialistų.

Šių šalių pagalbą koordinavo visą parą veikiantis ES stebėjimo ir informacijos centras Briuselyje.

Daugiau informacijos apie ES humanitarinę pagalbą. Englishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos