Navigatsioonitee

Maavärinajärgsed ülesehitustööd Tšiilis - 17/03/2010

Tšiili maavärina käigus pooleks murdunud hoone © Reporters

Tšiili uue presidendi ametissenimetamine oli ELi uue humanitaarabivoliniku jaoks mitmes mõttes liigutav hetk.

Kristalina Georgieva osales uue presidendi ametisse astumise tseremoonial oma visiidi käigus, mille eesmärk oli kontrollida ELi abioperatsioonide tööd selle Lõuna-Ameerika riigi neis piirkondades, mida eelmisel kuul tabas tõsine maavärin. EL on kogunud rahalist abi 3 miljoni euro ulatuses ja saatnud piirkonda eksperdid, kelle ülesanne on varustuse jagamine.

Üksnes mõned minutid enne president Sebastián Piñera ametisse astumist riigi keskosas Valparaisos asuvas Tšiili parlamendis tabas rannikut tugev järeltõuge, millele järgnesid poole tunni jooksul veel kaks. Kuid keegi ei liikunud väljapääsude suunas ning president Piñera jätkas riigijuhtide tervitamist, nagu midagi ei oleks juhtunud. Oma blogis English seletab volinik paanika puudumist selle maavärinaohtliku riigi inimeste usuga kohalikesse kõrgetesse ehitusstandarditesse.

27. veebruaril aset leidnud maavärin oli seni üks tugevamatest (8,8 Rickteri skaalal), kuid hukkunute arv oli võrdlemisi väike – 500. Enamik langes maavärinale järgnenud tsunami ohvriks. Kuigi paljud hooned said tugevasti kannatada, ei varisenud enamik neist kokku.

Tšiili on taotlenud rahvusvahelist abi mehhaaniliste sildade, välihaiglate, satelliittelefonide, soolase vee puhastussüsteemide, varjualuste ja väliköökide kujul.

ELi abi jagatakse nelja organisatsiooni vahendusel: Telecoms Without Borders (Piirideta Telekommunikatsioon), Panameerika Terviseorganisatsioon ning Punase Risti Hispaania ja Saksamaa haruorganisatsioonid.

EL on Tšiilisse kohapeale saatnud neli humanitaarabieksperti ja kuueliikmelise kodanikukaitse English meeskonna.

Mitmed liikmesriigid on ELi abi ka omalt poolt täiendanud. Hispaania, Saksamaa ja Prantsusmaa on piirkonda saatnud oma eksperdid.

Nende abi koordineeris Brüsselis asuv ELi järelevalve- ja teabekeskus, mis töötab ööpäevaringselt.

Rohkem teavet ELi humanitaarabi kohta Englishfrançais

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad