Navigācijas ceļš

Sieviešu un vīriešu līdztiesība visā pasaulē - 08/03/2010

Starptautiskās sieviešu dienas logotips ©ES

Sieviešu tiesību uzlabošana jaunattīstības valstīs ir ārkārtīgi svarīga, lai dzimumu līdztiesības svaru kausi nostātos līdzsvarā.

ES jaunais dzimumu līdztiesības rīcības plāns Englishfrançais paredz izmantot attīstībai domāto atbalstu, lai popularizētu plāna mērķus ārpus ES robežām. Starptautiskajā sieviešu dienā (8. martā) pasludinātais plāns, cerams, iedvesīs jaunu elpu solījumos, kuri tika doti Pekinā 1995. gada ANO konferencē par sievietēm, kas iezīmēja pavērsienu cīņā par sieviešu tiesībām. Jāatzīst, ka kopš tā laika vairs nav gūti tik iespaidīgi panākumi.

Jaunā iniciatīva pauž ES apņemšanos veicināt sieviešu un vīriešu līdztiesību gan dalībvalstīs, gan citur pasaulē. Lai to izdarītu, jānodrošina visiem vienādas tiesības, piekļuve tādiem resursiem kā zeme un vienādas iespējas izglītoties, kā arī piedalīties lēmumpieņemšanas procesā. ES ir vislielākā dzimumu līdztiesības sponsorētāja uz mūsu planētas. Tā ik gadu piešķir apmēram 60 % no attīstības atbalsta visā pasaulē, tāpēc tās plāni un nodomi attiecas arī uz valstīm, kas atrodas citās puslodēs.

Palīdzība ietver finansējumu, kas domāts sieviešu apstākļu uzlabošanai valstīs, kurās to stāvoklis ir smags. Botsvānā, piemēram, ES ir piešķīrusi 370 tūkstošus eiro labdarības organizācijai "Sievietes pret izvarošanu" English , kas cenšas panākt tādu likumu pieņemšanu, kuri aizsargātu sievietes pret vardarbību un sodītu varmākas.

Sieviešu un vīriešu līdztiesība ir arī viens no tūkstošgades attīstības mērķiem Englishespañolfrançais , kuri paredz palīdzēt pasaules vistrūcīgākajiem iedzīvotājiem. Tos sasniegt apņēmušās 192 valstis un 23 attīstības jomā vadošās organizācijas.

ES arī popularizē sieviešu tiesības — piemēram, ikgadējā zīmēšanas konkursā Englishfrançais , kurā var piedalīties zēni un meitenes no citām pasaules valstīm. Žūrija, kurā ietilpst 50 bērnu no ES, izvēlas labākos zīmējumus no katra reģiona, un katrs uzvarētājs saņem 1000 eiro, ko piešķir viņa skolai. Bērnu uzdevums ir ilustrēt divas idejas: dzimumu līdztiesību un labāku pasauli, ko kopīgiem spēkiem veido gan vīrieši, gan sievietes.

Pievēršot bērnu uzmanību sieviešu un vīriešu vienlīdzības jautājumiem, viņi — rītdienas pieaugušie — spēs aizstāvēt dzimumu līdztiesību pasaules mērogā.

Sieviešu tiesības ES ārpolitikā English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites