Navigācijas ceļš

Turam īkšķi par Īslandi - 24/02/2010

Īslandes karogs © ES

Īslandi uzskata par gatavu sarunām par dalību ES.

Eiropas Savienībai jāsāk oficiālas sarunas ar Īslandi par tās pieteikumu pievienoties blokam, kā teikts Komisijas ziņojumā par valsts piemērotību dalībai.

Tomēr ziņojumā arī norādīts, ka šai Ziemeļatlantijas okeāna salai ar tās 320 000 iedzīvotājiem būs kārtīgi jāsaņemas, lai savus likumus pielāgotu ES tiesību aktiem zvejniecības, lauksaimniecības un finanšu pakalpojumu jomā.

Komisijas ieteikuma pamatā ir Komisijas izpēte par to, vai Īslande ir piemērota dalībai, un tas ir pirmais solis iestāšanās procesā. Šādā izpētē var paiet vairāk nekā gads, bet šis ieteikums ir tapis tikai pēc nedaudz ilgāk nekā septiņiem mēnešiem, kopš Īslande iesniedza pieteikumu.

Ziņojumā atzīts, ka Īslandei ir kopīgas daudzas no ES vērtībām, tostarp labi iesakņojusies demokrātija un cilvēktiesību ievērošana. Turklāt, būdama Eiropas Ekonomikas zonas English dalībniece, šī valsts jau ir integrējusies ES tirgū un ievēro lielāko daļu ES likumu.

Ja ES dalībvalstis nolems Īslandi pieņemt par oficiālu kandidātvalsti, sarunas, iespējams, ilgs vismaz gadu. Gadījumā, ja sarunas noslēgsies ar uzaicinājumu, Īslande plāno rīkot referendumu.

Doma par iestāšanos ES Īslandei radās laikā, kad valstī bija iestājusies ekonomikas krīze. Īslandes pieteikums apliecina, ka Eiropas Savienībai ir nozīmīga loma ekonomiskās un politiskās stabilitātes veicināšanā.

Vēl par ES paplašināšanos

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites