Naršymo kelias

Žalia šviesa Islandijai - 24/02/2010

Islandijos vėliava © ES

Nutarta, kad Islandija pasirengusi deryboms dėl narystės ES

Europos Komisijos pranešime apie Islandijos tinkamumą narystei ES sakoma, kad ES turėtų pradėti oficialias stojimo derybas su šia šalimi.

Bet pranešime taip pat teigiama, kad ši salos Atlanto šiaurėje tauta (320 000 gyventojų), turės „rimtai pasistengti“, kad suderintų savo įstatymus su žuvininkystės, žemės ūkio, finansinių paslaugų ir kitų sričių ES teisės aktais.

Ši rekomendacija parengta po Komisijos atliktų Islandijos pasirengimo narystei tyrimų – stojimo procedūros pirmojo etapo. Tokie tyrimai gali užtrukti ilgiau nei metus, bet ši rekomendacija pateikta praėjus vos septyniems mėnesiams nuo tada, kai Islandija pateikė paraišką.

Pranešime pripažįstama, kad Islandija propaguoja daug ES vertybių – joje įsišaknijusi demokratija ir gerbiamos žmogaus teisės. Kadangi šalis yra Europos ekonominės erdvės English prekybos bloko narė, ji jau integruota į ES rinką ir laikosi daugumos ES teisės aktų.

Jeigu ES valstybės nuspręs patvirtinti Islandiją oficialia kandidate, derybos greičiausiai truks ne mažiau kaip metus. Jeigu po jų Islandija bus pakviesta stoti į ES, šalyje šiuo klausimu numatoma surengti referendumą.

Islandija atsigręžė į ES šalį ištikus ekonominei krizei. Jos paraiškoje pabrėžiamas ES vaidmuo skatinant ekonominį ir politinį stabilumą.

Daugiau apie ES plėtrą

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos