Naršymo kelias

Laikinieji būstai Haityje © Europos Sąjunga. Susanos Perez Diaz (ECHO) nuotrauka

Komisija ragina iš nenumatytiems atvejams skirtų ES lėšų skirti dar 90 mln. eurų žemės drebėjimo nuniokotai šaliai.

Praėjus daugiau kaip mėnesiui po to, kai žemės drebėjimas nuniokojo Haitį, beveik milijonas jo gyventojų glaudžiasi palapinėse ir laikinose pastogėse. Artėjant uraganų ir liūčių sezonui, tokia padėtis kelia vis didesnį susirūpinimą.

„Suteikti žmonėms pastogę yra svarbiausias uždavinys, – sakė naujoji už humanitarinę pagalbą atsakinga Komisijos narė Kristalina Georgieva, – ir ta pastogė turi atlaikyti Karibų audras.“

Komisija kreipėsi į Parlamentą ir Tarybą prašydama patvirtinti, kad iš ES lėšų nenumatytiems atvejams būtų skirta 90 mln. eurų pastogei, sveikatos priežiūrai ir kitiems skubiems reikalams, nes reikia padėti daugybei per žemės drebėjimą sunkius sužalojimus patyrusių žmonių.

Jei ši pagalba bus patvirtinta, ES Haičiui iš viso bus skyrusi 609 mln. eurų. Į šią sumą įskaičiuoti atskirų ES valstybių narių įnašai, kurie vis didėja. Šią savaitę Prancūzija Haičiui pažadėjo skirti dar 230 mln. eurų.

Be to, ES į Haitį ketina siųsti 300 karo policijos pareigūnų (iš Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Portugalijos ir Nyderlandų), kad jie padėtų statyti būstus.

Atsiliepiant į Jungtinių Tautų (JT) prašymą, apie policijos pajėgų siuntimą buvo paskelbta praėjusį mėnesį. Jų pradinė misija buvo padėti JT pajėgoms palaikyti tvarką, bet šioje srityje rimtesnių problemų šalyje iš esmės nekilo.

Haityje dirba šimtai ES specialistų. Jie koordinuoja maisto, vaistų, antklodžių, palapinių, vandens ir degalų tiekimą. Pagalba paskirstoma per Jungtines Tautas ir kitas su ES bendradarbiaujančias organizacijas. Pavyzdžiui, dėl to Suomijos Raudonasis Kryžius galėjo atidaryti mobilią kliniką, o Jungtinės Karalystės pagalbos grupė „Oxfam“ – kasdien užtikrinti švarų vandenį 15 000 haitiečių.

Haityje netrukus žada apsilankyti už vystymąsi atsakingas Komisijos narys Andris Piebalgas, kurio svarbiausia užduotis bus padėti užtikrinti visapusišką vyriausybės funkcionavimą.

Praėjusį mėnesį įvykęs žemės drebėjimas nusinešė daugiau kaip 200 000 žmonių gyvybes ir padarė žalos už milijardus eurų. Kovo mėnesį Niujorke numatyta surengti paramos teikėjų konferenciją.

Daugiau apie ES humanitarinę pagalbą Haičiui Englishfrançaisespañol

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos