Navigācijas ceļš

Eiropas policijas vienības dosies uz Haiti - 26/01/2010

Izpostītas ēkas Haiti © Eiropas Savienība — ECHO/Vicente Raimundo fotogrāfija

Vismaz 300 militāro policistu no Eiropas Savienības pošas ceļā uz Haiti, lai palīdzētu uzturēt kārtību zemestrīces izpostītajā valstī. Šajā kampaņā piedalās Francija, Itālija, Spānija, Portugāle un Nīderlande.

ES nosūtīs arī inženierus un aprīkojumu, lai attīrītu un salabotu ceļus un palīdzētu sakārtot infrastruktūru kuģu uzņemšanai. Haiti galveno ostu nopostīja zemestrīce.

ES ārlietu ministri vienojās par šiem pasākumiem pirmdien, kad ANO bija nākusi klajā ar aicinājumu palīdzēt organizēt saņemtās palīdzības sadali un novērst nekontrolētu pūļa varu. Zemestrīces seku likvidēšanu un palīdzības sniegšanu koordinē ANO. Ministri nolēma arī Briselē izveidot īpašu biroju, kas koordinētu palīdzību militārajā un drošības jomā.

Turklāt pirmdien Monreālā notika starptautiska palīdzības sniedzēju konference, kur tikās pārstāvji no apmēram 20 valstīm un organizācijām, tostarp ES, lai noteiktu prioritātes valsts atjaunošanā.

ES jau ir piešķīrusi Haiti vairāk nekā 400 miljonus eiro. Puse no šiem līdzekļiem jau agrāk bija rezervēta šai Karību jūras valstij.

Tagad, divas nedēļas pēc katastrofas, glābšanas darbos galvenā uzmanība pievērsta izmisušajiem cilvēkiem, kam izdevies izdzīvot. ES eksperti Haiti ziņo, ka pamazām izdodas izveidot loģistikas sistēmu, kuras trūkums sākumā kavēja palīdzības sniegšanu. Tomēr pajumte joprojām ir liela problēma, jo bez mājām palikuši simtiem tūkstoši cilvēku.

“Vajadzības ir gigantiskas, organizēšana milzīga, un koordinēšanas darbs neiedomājams, bet pamazām viss sāk ritēt raitāk,” stāsta Susana Peresa Diasa no Eiropas humānās palīdzības biroja ECHO Englishfrançais .

Haiti pašlaik strādā gandrīz 700 ES ekspertu, koordinējot medicīnisko palīdzību, pārtikas, telšu, segu, ūdens un degvielas sadali.

Tostarp Eiropā un visā pasaulē arvien plašāku atsaucību gūst ziedošana. Piemēram, Francijas valsts telekomunikāciju sabiedrība “France Telecom” uz vienu mēnesi piedāvā klientiem iespēju ar īsziņu palīdzību ziedot naudu Francijas Sarkanajam Krustam un divām citām labdarības organizācijām.

ES jau ilgi bijusi viena no galvenajām palīdzības sniedzējām Haiti. Pērn tā atvēlēja 7 miljonus eiro, lai cīnītos pret pārtikas trūkumu un bērnu mirstību un nostiprinātu valsts sagatavotību varbūtējai humānajai krīzei vai dabas katastrofām.

 

Vairāk par ES humāno palīdzību Haiti Englishespañolfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites