Naršymo kelias

Į Haitį siunčiamos Europos policijos pajėgos - 26/01/2010

Sugriauti pastatai Haityje © Europos Sąjunga. Vicente Raimundo (ECHO) nuotrauka

Apie 300 Europos Sąjungos karo policijos pareigūnų vyksta į Haitį padėti žemės drebėjimo nusiaubtoje šalyje palaikyti tvarką. Pareigūnai bus siunčiami iš Prancūzijos, Italijos, Portugalijos ir Nyderlandų.

Be policijos pajėgų, Europos Sąjunga į Haitį siųs inžinierių ir įrangos, kad padėtų sutvarkyti kelius, o jūra atplukdomas pagalbos priemones nuvežti ten, kur jų reikia. Pagrindinis Haičio uostas per žemės drebėjimą smarkiai nuniokotas.

Jungtinėms Tautoms paprašius padėti valdyti minią ir skirstyti pagalbą, ES užsienio reikalų ministrai pirmadienį susitarė siųsti policijos pajėgas. Pagalbos Haičiui teikimą koordinuoja Jungtinės Tautos. Ministrai nutarė Briuselyje įsteigti tarnybą, kuri koordinuotų karinę pagalbą ir saugumo užtikrinimo priemones.

Tą patį pirmadienį apie 20 šalių ir organizacijų, įskaitant ES, atstovai susirinko Monrealyje susitarti dėl tarptautinės pagalbos teikėjų konferencijos ir nustatyti šalies atstatymo prioritetų.

ES Haičiui jau skyrė daugiau kaip 400 mln. EUR. Maždaug pusė šios sumos bus skirta iš fondų, iš kurių jau anksčiau buvo numatyta teikti pagalbą šiai Karibų jūros regiono tautai.

Praėjus dviem savaitėms po žemės drebėjimo, svarbiausia yra padėti katastrofą išgyvenusiems žmonėms, kurių padėtis dabar labai sunki. ES specialistai Haityje praneša, kad spręsti logistikos problemas, dėl kurių pradžioje buvo sunku teikti pagalbą, dabar sekasi geriau. Tačiau šimtams tūkstančių žmonių praradus namus, būsto klausimas kelia vis didesnį susirūpinimą.

„Poreikiai milžiniški, organizacija ir koordinavimas – nepaprastai sunkios užduotys, tačiau žingsnis po žingsnio judama į priekį,“– sakė ES humanitarinės pagalbos tarnybos ECHO Englishfrançais pareigūnė Susana Perez Diaz.

Haityje dirba beveik 700 ES specialistų. Jie koordinuoja maisto, vaistų, antklodžių, palapinių, vandens ir degalų tiekimą.

Tuo metu Europoje ir visame pasaulyje žemės drebėjimo aukoms aukojama vis daugiau pinigų. Pavyzdžiui, Prancūzijos nacionalinė telekomunikacijų įmonė „France Telecom“ suteikė savo klientams galimybę mėnesį aukoti Prancūzijos Raudonojo Kryžiaus ir dviem kitoms labdaros organizacijoms siunčiant SMS žinutes.

Europos Sąjunga nuo seno yra viena iš svarbiausių pagalbos Haičiui teikėjų. Pernai ji skyrė 7 mln. EUR kovai su prasta mityba bei vaikų mirtingumu ir šalies pasirengimui humanitarinei krizei arba gaivalinei nelaimei.

 

Daugiau apie ES humanitarinę pagalbą Haičiui Englishespañolfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos