Naršymo kelias

Žemės drebėjimas Haityje. ES koordinuoja pagalbą - 21/01/2010

Pagalbai ir atstatymui jau skirta daugiau kaip 130 mln. EUR. Numatyta skirti dar daugiau.

Sausio 12 d. Haitį sudrebino 7 balų pagal Richterio skalę žemės drebėjimas. Praėjus vos kelioms valandoms po tragiškos naujienos paskelbimo ES suteikė 3 mln. EUR gelbėjimo veiklai. Po to ES skyrė dar 27 mln. EUR gelbėjimo veiklai ir 100 mln. EUR pirmiesiems atstatymo darbams. Pusė šių pinigų skirti įvykus nelaimei, o kita pusė sumos nukreipta iš Haičiui jau anksčiau numatytų fondų.

Dar apie 200 mln. EUR bus skirta vėlesniems atstatymo darbams. Jei pasirodys, kad reikia daugiau lėšų, šios sumos gali būti padidintos. Šie pinigai papildo atskirų ES valstybių narių jau suteiktas pagalbos lėšas – 92 mln. EUR.

Šie skaičiai paskelbti po Briuselyje įvykusio nepaprastojo posėdžio, kuriame buvo svarstomas ir Europos karių siuntimo į Haitį klausimas. Sprendimas šiuo klausimu dar nepriimtas. Artimiausiomis savaitėmis turėtų įvykti tarptautinė konferencija paramos Haičiui tema. ES vyriausiosios įgaliotinės užsienio reikalams Catherine Ashton English teigimu, konferencijoje bus svarstoma, kaip Haičiui norinčios padėti šalys galėtų tai geriau padaryti praktiškai.

ES šalys reagavo žaibiškai: jos tuojau pat suaktyvino savo civilinės saugos mechanizmus, sudarančius sąlygas Europos Komisijai koordinuoti visų valstybių narių teikiamą pagalbą. Į Haitį atvyko ir dabar ten aktyviai darbuojasi ES dingusiųjų asmenų paieškos ir gelbėjimo komandos. Haitį pasiekė ir pagrindinės pagalbos priemonės – vandens valymo įranga, kilnojamosios ligoninės, palapinės ir pan.

Europos Komisijos Jungtinis tyrimų centras skubiai atliko nuostolių vertinimą, kuris suteikė naudingos informacijos, padedančios planuoti gelbėjimo ir pagalbos priemones. Ši informacija bus naudinga ir vėliau, Haitį atstatant.

Norėdamas pats įvertinti padėtį, šią savaitę į Port o Prensą nuvyko už vystymąsi ir humanitarinę pagalbą atsakingas Europos Komisijos narys Karelas De Guchtas Englishfrançais. Jis susitiko su Haičio valdžios institucijų, Jungtinių Tautų ir svarbiausių vietoje dirbančių humanitarinių organizacijų atstovais ir su jais aptarė visų pagalbos priemonių koordinavimo klausimus.

Dabartiniais vertinimais, per žemės drebėjimą žuvo apie 200 000 žmonių. Maždaug 250 000 žmonių skubiai reikia pagalbos, o iš viso nukentėjusiųjų yra net 3 milijonai.

Daugiau apie ES humanitarinę pagalbą Haičiui English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos