Navigācijas ceļš

ES koordinē palīdzību zemestrīcē cietušajai Haiti - 15/01/2010

Portoprensas katedrāle pēc zemestrīces © EU

Tiek pārsūtīti pirmie 3 miljoni eiro, lai finansētu neatliekamo palīdzību, un paredzams, ka tiem sekos papildu finansējums.

Haiti 12. janvārī notika 7 balles stipra zemestrīce. Pāris stundās pēc katastrofas ES pārsūtīja 3 miljonus eiro neatliekamās palīdzības operācijām.

ES valstis rīkojās nekavējoties un aktivēja civilās aizsardzības mehānismu, kas ļauj Komisijai koordinēt katras valsts sniegto palīdzību. Tika nosūtītas ES glābēju vienības. Tika nosūtīts arī tāds pirmās nepieciešamības aprīkojums kā ūdens attīrīšanas iekārtas, teltis un mobilās slimnīcas.

“Mums ir jāapliecina, kā to darījām arī līdz šim, ka patiešām esam “globāla kopiena”, kas spēj rast nepieciešamos līdzekļus, lai glābtu dzīvību un atjaunotu dzīvei piemērotus apstākļus,” teica ES augstā pārstāve ārlietās Ketrina Eštone.

Komisijas humānās palīdzības speciālisti kopā ar starptautiskajiem partneriem Haiti pašlaik nosaka, kādas vajadzības ir neatliekamākās. Kad tās būs noteiktas, paredzams, ka tiks piešķirts papildu finansējums.

Lasīt vairāk par ES humāno palīdzību Haiti Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites