Cesta

EU koordinuje pomoc zemětřesením postiženému Haiti - 15/01/2010

Katedrála v hlavním městě Port-au-Prince po skončení zemětřesení © EU

Na pomoc již byly uvolněny 3 miliony eur a další finanční prostředky mohou následovat.

V úterý 12. ledna 2010 postihlo Haiti zemětřesení o síle 7 stupňů Richterovy stupnice. Během několika hodin poté poskytla EU na okamžitou pomoc 3 miliony eur.

Rychle zareagovaly i členské státy, které prostřednictvím tzv. mechanismu civilní ochrany umožnily EU koordinovat pomoc jednotlivých zemí. Pátrací a záchranné týmy ze zemí Unie jsou už na místě a pracují v terénu. Doručeny byly i nezbytné věci, jako jsou zařízení na čištění vody, polní nemocnice a stany.

„Stejně jako v minulosti musíme i nyní ukázat, že jsme skutečným „celosvětovým společenstvím“, které dokáže nalézt potřebné zdroje na záchranu životů a obnovu postižených oblastí,“ uvedla vysoká představitelka EU pro zahraniční věci Catherine Ashtonová.

Odborníci Komise nyní spolu se svými mezinárodními partnery na Haiti zjišťují nejnaléhavější potřeby místních obyvatel. Poté bude s největší pravděpodobností poskytnuta další finanční pomoc.

Další informace o humanitární pomoci EU na Haiti Englishfrançais

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy