Navigācijas ceļš

Ar atbalstu attīstībai pret klimata pārmaiņām un krīzi - 19/10/2009

Konferenci Stokholmā, kur iepazīstinās ar ES ieguldījumu attīsības veicināšanā, apmeklēs apmēram 4000 dalībnieku no 1500 organizācijām.

Attīstības dienās, kuru lozungs šogad ir “sabiedrība un attīstība”, dalībnieki pievērsīsies globālās sasilšanas un ekonomikas lejupslīdes nelabvēlīgajām sekām jaunattīstības valstīs.

Lai gan tieši šīs valstis vismazāk būtu vainojamas notiekošajā, tās vissmagāk ir skārusi ekonomikas krīze un klimata pārmaiņas.

Jūras līmenis paaugstinās, lauksaimniecības zemes pārvēršas tuksnesī, aizvien biežāk notiek dabas katastrofas — šāda notikumu gaita iegrūž nabadzībā miljoniem cilvēku un var viegli iznīcināt tūkstošgades attīstības mērķu Englishfrançais sasniegumus. Turklāt pašreizējā ekonomiskā stāvokļa dēļ ir samazinājies jaunattīstības valstīm domātās palīdzības apjoms, apdraudot pārtikas apgādes drošību jau tā nestabilos reģionos.

Eiropas attīstības dienās, kur pulcēsies politiķi, ierēdņi, NVO un uzņēmumu pārstāvji, zinātnieki, augstskolu pasniedzēji un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji, visiem būs iespējas savstarpēji iepazīties, apmainīties ar pieredzi un atrast jaunus partnerus attīstības projektu īstenošanai.

Pasākums sāksies 22. oktobrī un ilgs 3 dienas, kuru gaitā notiks kursi, diskusijas un darbsemināri. Īpaši izveidotā “attīstības ciematiņā” dažādas organizācijas stāstīs par savu darbu un mērķiem gan konferences dalībniekiem, gan plašai sabiedrībai.

Tiks piešķirtas vairākas ar attīstības mērķiem saistītas balvas, tostarp Lorenco Natalī žurnālistikas balva Englishespañolfrançais par izcilu žurnālistikas darbu cilvēktiesību, demokrātijas un attīstības jomā. Savukārt pusaudži saņems attīstības balvu jaunatnei par labākajiem plakātiem vai videomateriāliem, kuros stāstīts par cilvēku stāvokli Āfrikā.

Turklāt 22. oktobrī ES publicēs pirmo Eiropas attīstības ziņojumu Englishfrançais. Uz tā pamata notiks diskusijas, kurās izvērtēs ES pieeju attiecībā uz nestabilajām Dienvidsahāras valstīm Āfrikā.

ES sniedz vairāk nekā pusi no visas palīdzības attīstībai pasaulē.

Vairāk par Eiropas attīstības dienām Englishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites